Siatka balkonowa dla kotów – jak zabezpieczyć balkon, aby kot z niego nie wypadł?

siatka balkonowa
Biorąc kota do mieszkania, w którym jest balkon trzeba liczyć się z tym, że teren balkonu będzie musiał być odgrodzony siatką dla kota | fot.: materiał partnera

Koty to bardzo ciekawskie stworzenia, które wszystko chcą zobaczyć i są w stanie praktycznie wszędzie wskoczyć lub się wśliznąć. Niestety może to doprowadzić do powstania niebezpiecznych sytuacji, szczególnie jeżeli kot mieszka w mieszkaniu na wyższym piętrze i ma dostęp do balkonu. Niezabezpieczony balkon może być naprawdę niebezpieczny dla kota. Jak zatem sprawić, aby kotu nic nie stało się na balkonie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki ochronnej na balkon i gdzie ją można znaleźć?

1. Jak zadbać o kota mieszkającego w mieszkaniu?

2. Siatka na balkon – jak zabezpieczyć kota przed wypadnięciem z balkonu?

3. Siatki ochronne – na co zwrócić uwagę wybierając na balkon siatki?

4. Siatka ochronna – jak zabrać się do montażu siatki na balkonie?

5. Siatki zabezpieczające – gdzie znaleźć siatkę balkonową?

Jak zadbać o kota mieszkającego w mieszkaniu?

Koty to stworzenia, które wbrew pozorom nie tylko śpią, bardzo lubią się także bawić i są niezwykle ciekawsze. Mieszkający w domu kot z pewnością wejdzie do każdego zakamarka w każdym pokoju – będzie chciał też wychylić się z balkonu czy przebalansować się po balustradzie. I o ile te zwierzęta mają naprawdę wyjątkowy zmysł równowagi, to jednak zawsze istnieje szansa, że coś je przestrasz i stracą równowagę i runą z balkonu na dół. Aby je zabezpieczyć przed takim wypadkiem warto więc zamontować siatkę balkonową dla kotów. 

Siatka na balkon – jak zabezpieczyć kota przed wypadnięciem z balkonu?

Biorąc kota do mieszkania, w którym jest balkon trzeba liczyć się z tym, że teren balkonu będzie musiał być odgrodzony siatką dla kota. To właśnie w ten sposób będzie można uratować przed wypadnięciem kota, co mogłoby się źle dla zwierzaka skończyć. Trzeba wybierać jednak takie siatki, które odporne są na promieniowanie UV czy nawet nieprzyjemne warunki atmosferyczne tak aby zwierzęta domowe faktycznie mogły czuć się bezpiecznie. 

Siatki ochronne – na co zwrócić uwagę wybierając na balkon siatki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki ochronnej na balkon dla kota? Jaka siatka na balkon będzie najodpowiedniejsza? Przede wszystkim istotne są oczka siatki – muszą być odpowiednio gęste, ale też nie zbyt gęste. Kot musi mieć możliwość podziwiania widoku z balkonu. Kolejną kwestią jest splot siatki, w przypadku kota wypadałoby aby był on grubości minimum 1,5 milimetra, tak aby nawet ciężki zwierzak nie był w stanie siatki przerwać. Można więc powiedzieć, że wybierając siatkę trzeba największą uwagę zwrócić na jej jakość, aby mieć pewność, że jest ona na wysokim poziomie. 

Siatka ochronna – jak zabrać się do montażu siatki na balkonie?

Jak powinien odbywać się montaż siatki balkonowej? Czy jest to trudne? Czy będziesz do tego potrzebować zgody administracji? Wszystko zależy od tego czy chcesz wykonać montaż inwazyjny czy bezinwazyjny. Najlepiej zostawić wszystko profesjonalistom, którzy mają odpowiednie doświadczenie w montażu najróżniejszych siatek i umieją tak zabezpieczyć balkon, że nie tylko kot będzie bezpieczny, ale także inne zwierzęta, które dzięki siatce nie znajdą się w pobliżu kota (np. wróble czy gołębie).

Siatki zabezpieczające – gdzie znaleźć siatkę balkonową?

Jeżeli zależy ci na tym aby zabezpieczenie balkonu odbywało się profesjonalnie i aby wykorzystana siatka balkonowa była dobrej jakości, to w takim przypadku warto zamówić siatkę już z usługą montażu. Dzięki temu produkt zostanie indywidualnie dobrany do twoich potrzeb, wziąwszy pod uwagę wagę bądź ilość kotów, jakie masz w domu. W ten sposób będziesz mieć pewność, że twoje zwierzaki będą bezpieczne nawet jeżeli otworzysz balkon.

Materiał partnera

Tags from the story