Toalety z bidetem – co warto o nich wiedzieć?

toaleta z bidetem
Toaleta z bidetem to rewolucyjny rodzaj armatury łazienkowej, który integruje funkcje tradycyjnej muszli z zaawansowanym systemem bidetu | fot.: materiał partnera

W dzisiejszym dynamicznym świecie innowacje technologiczne obejmują niemal każdą część naszego codziennego życia – nawet korzystanie z toalety. Jednym z fascynujących rozwiązań są w tym przypadku sedesy z bidetem. Czym jest jednak dokładnie taka armatura? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jakie może mieć funkcje?

Odkryj z nami, dlaczego toalety z bidetem stają się coraz popularniejsze i sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na takie innowacyjne rozwiązanie do swojej łazienki! 

Czym tak naprawdę jest toaleta z bidetem?

Toaleta z bidetem to rewolucyjny rodzaj armatury łazienkowej, który integruje funkcje tradycyjnej muszli z zaawansowanym systemem bidetu. W odróżnieniu od standardowych sedesów te innowacyjne urządzenia pozwalają użytkownikom na korzystanie z delikatnego strumienia wody do podmycia się po skorzystaniu z toalety. Zazwyczaj wyposażone są w panel sterowania, umożliwiający m.in. dostosowanie ciśnienia i temperatury wody, a także różnych trybów mycia.

Toalety z bidetem oferują kompleksową i higieniczną alternatywę dla tradycyjnych metod, eliminując konieczność korzystania z papieru toaletowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii takie urządzenia często mają liczne dodatkowe funkcje, dzięki którym tak prosta czynność, jak korzystanie z toalety, staje się jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa. 

Oczywiście sedes z bidetem to nie tylko ulepszona forma higieny osobistej, ale również ekologiczne rozwiązanie. W końcu pozwala na zmniejszenie ilość zużywanego papieru toaletowego, a niekiedy nawet i wody. Wszechstronne funkcje muszli sprawiają, że stanowi ona innowacyjną odpowiedź na rosnące oczekiwania dotyczące komfortu i higieny w tej dziedzinie naszego życia.

Toalety z funkcją bidetu na pierwszy rzut oka wyglądają niemalże tak samo, jak klasyczne rodzaje armatury. Mogą występować w wersji zarówno stojącej, jak i podwieszanej. Główna różnica widoczna jest w znajdującym się przy misie panelu sterowania. Do tego toaletę należy podłączyć do źródła energii. 

toaleta z bidetem
Toalety z bidetem wyglądem niemalże nie różnią się od klasycznych rozwiązań. Są zgrabne i występują w wersji stojącej oraz podwieszanej. Źródło zdjęcia: strona producenta Major&Maker.

Dlaczego warto zdecydować się na toaletę z bidetem?

Decyzja o wyborze toalety z bidetem może być uzasadniona szeregiem korzyści, które to innowacyjne urządzenie przynosi. Jakich?

 1. Higiena osobista – toaleta z bidetem oferuje efektywne i higieniczne podmywanie się za pomocą strumienia wody, eliminując potrzebę korzystania z tradycyjnego papieru toaletowego. To nie tylko skuteczniejsza, ale także delikatna metoda utrzymania czystości miejsc intymnych. Tym samym minimalizujesz ryzyko rozwoju infekcji. 
 2. Komfort użytkowania – dzięki licznym funkcjom, takim jak podgrzewane siedzisko, regulacja temperatury wody czy suszenie ciepłym powietrzem, toaleta z bidetem zapewnia użytkownikom wyjątkowy komfort podczas korzystania z sanitariatów.
 3. Oszczędność papieru toaletowego – korzystanie z takiej armatury zmniejsza ilość zużywanego papieru toaletowego niemalże do zera. Przekłada się to nie tylko na korzyść środowiska, ale również i portfela. To ekologiczne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć negatywny wpływ na planetę, a przy okazji nieco zaoszczędzić.
 4. Różnorodność funkcji – nowoczesne toalety z bidetem często mają wbudowane różne tryby mycia, personalizowane ustawienia oraz funkcje masażu, dostosowując się tym samym do indywidualnych preferencji użytkowników.
 5. Długoterminowa inwestycja – choć początkowe koszty zakupu i instalacji toalety z bidetem mogą być wyższe niż w przypadku standardowych toalet, długoterminowe korzyści związane z higieną, komfortem i oszczędnością z pewnością zrekompensują Ci tę inwestycję.

Toaleta z bidetem to zatem nie tylko krok w kierunku nowoczesnych standardów. To także praktyczne i korzystne rozwiązanie, które podnosi poziom higieny osobistej oraz Twojego codziennego komfortu. Czy zatem warto? Zdecydowanie tak!

Jakie funkcje mają najczęściej takie toalety?

Toalety z bidetem są dostępne w wielu wersjach, oferując różnorodne funkcje, które podnoszą komfort i higienę. Często jednak w urządzeniach możesz znaleźć opcje, takie jak:

 • strumień wody z regulacją ciśnienia i temperatury – pozwala dostosować intensywność i temperaturę strumienia wody do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji,
 • podgrzewane siedzisko – to funkcja ceniona zwłaszcza podczas chłodniejszych miesięcy roku,
 • samooczyszczanie – automatyczne czyszczenie dyszy bidetu przed i po użyciu zapewniające dodatkową higienę,
 • suszenie ciepłym powietrzem – wbudowany system suszenia pozwala uniknąć korzystania z papieru toaletowego, oferując alternatywną, bardziej ekologiczną opcję,
 • różne tryby mycia – toalety z bidetem często mają różnorodne opcje mycia, takie jak delikatne mycie, masaż czy pulsujący strumień, umożliwiając ponownie dostosowanie trybów do osobistych preferencji,
 • automatyczne otwieranie i zamykanie pokrywy – niektóre modele wyposażone są w taką funkcję, co zwiększa wygodę każdego domownika,
 • sterowanie pilotem lub wbudowanym panelem – pozwalające wygodnie kontrolować i wybierać poszczególne funkcje,
 • oświetlenie – łagodne oświetlenie nocne ułatwia korzystanie z toalety w ciemnościach, bez konieczności włączania głównego oświetlenia i budzenia innych osób,
 • czujnik obecności – systemy wykrywania obecności mogą automatycznie aktywować funkcje bidetu, gdy użytkownik zbliża się do toalety, a dezaktywować je po opuszczeniu łazienki,
 • opcje personalizacji – niektóre toalety z bidetem pozwalają zapisywać i dostosowywać indywidualne preferencje, takie jak ustawienia ciśnienia wody czy temperatury.
toaleta z bidetem
Sterowanie funkcjami toalety z bidetem jest możliwe za pomocą specjalnego panelu lub pilota. Źródło zdjęcia: strona producenta Major&Maker.

Te funkcje sprawiają, że toalety z bidetem stają się zaawansowanym i dostosowanym do potrzeb użytkownika rozwiązaniem. Są wygodne i higieniczne, a do tego pozwalają zdecydowanie zwiększyć codzienny komfort korzystania z łazienki. Jeśli na tym właśnie Ci zależy, koniecznie rozważ zakup takiej armatury. 

Źródło zdjęcia głównego: strona producenta Major&Maker.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,