Jak mężczyzna może się ubrać na kolację wigilijną? 3 przykładowe stylizacje

Mężczyzna w garniturze w kratę
Jeśli masz w szafie modny w ostatnich latach garnitur w kratę, rozważ włożenie go na Wigilię | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trudno jednoznacznie stwierdzić jak powinien wyglądać męski strój na kolację wigilijną, bo to wybitnie rodzinna uroczystość – w każdym domu panują więc inne zwyczaje. Zachęcamy jednak, aby zamiast świątecznego swetra, włożyć tego dnia elegancką koszulę i marynarkę. Taki zestaw wcale nie musi być nudny. Poniżej znajdziesz na to kilka dowodów.

 

Dlaczego warto być eleganckim w Wigilię?

Rzadko mamy czas na celebrację rodzinnych posiłków. Wigilia to jednak szczególna okazja – wyciągamy wtedy z kredensu odświętną zastawę, starannie nakrywamy stół i przykładamy ogromną wagę do estetyki podania posiłków. Wypadałoby zatem, aby nasz strój również był elegancki. Co dokładnie przez to rozumieć? Wbrew pozorom wcale nie musi być to wizytowy garnitur – tak oficjalny strój sprawdzi się jedynie wtedy, gdy uczestniczymy w bardzo wystawnej kolacji, a kobiety także mają na sobie suknie wieczorowe. Na bardziej kameralne wigilijne wieczory polecamy następujące zestawy.

Nieformalny garnitur np. w kratę zestawiony z klasyczną, białą koszulą, krawatem i dzianinową kamizelką

Jeśli masz w szafie modny w ostatnich latach garnitur w kratę, rozważ włożenie go na Wigilię. To ubiór wprost idealny na taką okazję – nie jest tak oficjalny, jak czarny czy granatowy garnitur i jednocześnie może prezentować się bardzo szykownie. Aby ocieplić zestaw (dosłownie i w przenośni) włóż na koszulę dzianinową kamizelkę. Pod szyją warto zawiązać też krawat – gładki albo z mikrowzorem, nawiązującym do koloru kraty.

Marynarka w kratę zestawiona z białą koszulą i granatowymi jeansami

Jeśli w garniturze nie czujesz się zbyt komfortowo, zrezygnuj ze spodni garniturowych i zastąp je granatowymi jeansami bez przetarć – zapewne masz taki model w swojej szafie. Do tego proponujemy włożyć klasyczną, białą koszulę i casualową marynarkę w kratę. Krawat w takiej stylizacji nie jest koniecznością. Jeśli chcesz, możesz jednak włożyć do brustaszy poszetkę np.  granatową w białe wzory – powinna efektownie kontrastować z niebieską marynarką.

Elegancki sweter zestawiony z białą koszulą, krawatem i granatowymi spodniami

Na kolację wigilijną można włożyć też sweter – lepiej jednak, aby był to bardziej elegancki model. Proponujemy ciemnogranatowy, dopasowany kardigan z szalowym kołnierzem, ponieważ krojem przypomina on nieco marynarkę. Pod spód najlepiej sprawdzi się biała koszula – będzie efektownie kontrastować z ciemnym okryciem. Dół stylizacji mogą stanowić eleganckie spodnie. Na zdjęciu widoczny jest klasyczny, wełniany model, ale jeansy też nie są wykluczone. Na koniec warto omówić jeszcze dodatki, czyli w tym przypadku krawat. Może być to zarówno neutralny, szary model podobny do tego widocznego na fotografii, jak i krawat w bardziej wyrazistym kolorze, np. bordowym.

O czym jeszcze pamiętać, komponując strój na Wigilię?

Na każdą z wymienionych stylizacji powinny składać się jeszcze dwa bardzo ważne elementy, o których pod żadnym pozorem nie wolno zapominać, czyli pasek do spodni i buty. Byłoby idealnie, aby ze sobą korespondowały, tj. były wykonane ze skóry w podobnym kolorze. We wszystkich wymienionych przypadkach sprawdziłby się ciemny brąz. Poza tym warto zadbać jeszcze o inne dodatki np. zegarek czy wspomnianą przy jednej ze stylizacji poszetkę.

Źródło: Borgio.co


Materiał partnera zewnętrznego