Od czego zależy kurs kryptowalut?

kurs kryptowalut
Eksperci mówią niemal jednym głosem: kryptowaluty są porównywalne do gorączki złota | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kryptowaluty szturmem podbijają zarówno domy maklerskie, jak i polskie giełdy, które z ich pomocą sukcesywnie i w znacznym stopniu efektywnie zwiększają obroty. Eksperci mówią niemal jednym głosem: kryptowaluty są porównywalne do gorączki złota. Zanim jednak zaczniemy z nimi przygodę, warto wiedzieć, od czego zależą ich kursy i co zrobić, alby na nich zarobić.

Inwestycja w kryptowaluty jest bezpieczna?

Czym właściwie jest kurs kryptowalut? To nic innego jak cena, za którą można ją albo sprzedać, albo też kupić. Wielu postrzega kryptowaluty jako szybką, łatwą i sprawdzoną inwestycję. Owszem, w dużej mierze jest właśnie tak, jednak jak każda inwestycja – także ta w kryptowaluty niesie ze sobą ryzyko. Jeśli chcemy osiągnąć zyski, bardzo ważne jest to, aby na bieżąco śledzić wszelkie notowania. To pozwoli nam na jak najszybszą reakcję na dynamiczny rynek forex, na którym wahania kursowe są na porządku dziennym.

Od czego zależy kurs danej kryptowaluty? Odpowiedź na to pytanie tkwi w dużej mierze w „zaufaniu”. W praktyce oznacza to, że kurs takiej waluty uwarunkowany jest tym, jak wiele osób ją kupi lub sprzeda. Oznacza to, że determinuje go po prostu podaż oraz popyt na rynku. Niemniej istotna jest użyteczność wirtualnej waluty. Mo2qaqwa przede wszystkim o tym, czy z jej pomocą można opłacić jakąś transakcję, czy też dokonać inwestycji.

Ranking giełd kryptowalut – dlaczego ma takie znaczenie?

Ranking giełd kryptowalut – to właśnie na niego powinniśmy skierować naszą uwagę, kiedy będziemy chcieli odpowiedzieć sobie na pytania natury: jaką giełdę wybrać, czy lepiej kupić walutę na rodzimej giełdzie czy też postawić na zagraniczną, jak zacząć inwestowanie? Te odpowiedzi wcale nie są proste, ale rankingi w znacznym stopniu je ułatwiają.

Między giełdami kryptowalut zachodzą znaczące różnice i wybierając odpowiednią, warto wziąć pod uwagę szereg czynników. Mowa na przykład o takich jak: oferta kryptowalut, opłata transakcyjna, opłata za przelanie środków czy też czas ich transferu. Niemniej ważna są rodzaje zleceń czy też poziom bezpieczeństwa. Ranking zawiera takie informacje, dzięki czemu, znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję dotyczące tego, gdzie inwestować.


Materiał partnera zewnętrznego