Jakie kurtki damskie będą modne zimą 2018 roku?

Wraz z nadejściem pierwszej zimowej odwilży, na sklepowych półkach będą pojawiać się szalenie modne w tym sezonie bomberki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W zimowych miesiącach roku każda z nas chce wyglądać stylowo. Liczy się jednak nie tylko estetyka, ale też funkcjonalność. Okrycie wierzchnie musi być na tyle ciepłe, aby sprostać trudnym warunkom atmosferycznym. Jakie modele kurtek zimowych będą cieszyć się popularnością na początku 2018 roku?

Zbliżenie na detal – wyraziste ramiona

Tej zimy sporym powodzeniem cieszyć się będą kurtki o ozdobnych ramionach. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach największa uwaga będzie skupiać się na ramionach i rękawach właśnie. Projektanci już zasygnalizowali, że w okryciach wierzchnich będą pojawiać się wstawki z różnych materiałów, osobliwe sploty i wzory geometryczne.

Taliowane kurtki zimowe

Na sklepowych półkach spotkamy w tym sezonie również taliowane kurtki z modnym pikowaniem. Dobrze skrojony fason podkreśla kobiecą sylwetkę i dobrze komponuje się z długimi kozakami.

Kimono – krój kurtki idealny na wyprawy w miasto

W 2018 roku dużą popularnością będą cieszyć się także płaszcze o kroju kimona. Wiązanie w pasie będzie podkreślać figurę i zwężenie w talii. Najpopularniejsze płaszcze będą wykonane w kolorze ognistej czerwieni, marynarskiego granatu, miodowej żółci czy pudrowego różu.

Bomberka – ponadczasowy fason

Wraz z nadejściem pierwszej zimowej odwilży, na sklepowych półkach będą pojawiać się szalenie modne w tym sezonie bomberki. Zgodnie z najnowszymi trendami, będą wykonane z nieco śliskich tkanin o satynowym połysku. Będą stanowić uzupełnienie nieco cieplejszych kurtek i płaszczy nakładanych na wierzch, adekwatnych do danej pory roku.

Jakie kolory kurtek będą najmodniejsze w 2018 roku?

Jeśli zaś chodzi o barwy, w tym sezonie królować będzie kilka podstawowych kolorów kurtek damskich.

Ciepłe kurtki wpisujące się w najnowsze trendy będą zachwycać odcieniem głębokiego granatu. Będą stanowić świetne tło dla – modnych w tym sezonie – czerwonych dodatków. Jeśli chodzi o klasyczne pikowane kurtki sięgające do bioder, to w tym sezonie modne będą głębokie czerwienie i butelkowe zielenie, odzwierciedlające piękno kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Modne będą również kurtki w kolorze błyszczącego srebra i złamanej bieli. Światowi projektanci zapoczątkowali trend, zgodnie z którym kurtki będą odważnie błyszczeć. Pod takimi kurtkami pojawiać się będą dżinsowe bluzy i sukienki.

Połączenie najnowszych trendów, tak w zakresie kroju, jak i kolorystyki, widać w kurtkach zaprezentowanych w sklepie https://magmac.pl/52-kurtki.

Okrycia wierzchnie – nie tylko kurtki

Nie tylko proste kurtki, ale również ekstrawaganckie płaszcze oversize w aksamitach będą królować w 2018 roku. Na wybiegach znanych projektantów – Miu Miu, APC czy Alexandra McQueen – pojawiają się płaszcze wykonane ze skóry, nylonu i futra. Swoją urodą zachwycają płaszcze w kolorze złamanej bieli, pudrowego różu, ale również okrycia w odcieniu soczystej żółci i zieleni.


Artykuł sponsorowany