5 tricków, dzięki którym uzyskasz efekt naturalnego makijażu

Efekt naturalnego makijażu
Wiele z nas coraz częściej rezygnuje z mocnego make-upu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jesteś fanką make-up no make-up? Chcesz, by twój makijaż był niemal niewidoczny? Sprawdź 5 porad, które przygotowaliśmy dla tych z was, które uwielbiają efekt naturalnie wyglądającego makijażu.

Wiele z nas coraz częściej rezygnuje z mocnego make-upu. Prym wiedzie naturalność. Trend ten może oznaczać całkowite „odpuszczenie” nakładania makijażu i występowanie „saute”. Ale to luksus, na jaki mogą pozwolić sobie tylko nieliczne z nas: te odważne, którym niedoskonałości nie przeszkadzają lub posiadaczki skóry bez mankamentów. W chwili, gdy pojawiają się na niej drobne wypryski, cienie czy pajączki, sięgamy po make-up. Naturalnie wyglądająca cera wymaga tak naprawdę precyzyjnego i dopracowanego makijażu. Zobacz, o czym warto pamiętać.

Wybierz dobry podkład

Podkład to produkt bazowy. Dzięki niemu skóra od razu wygląda lepiej, a niedoskonałości zostają lekko przykryte i mniej widoczne. To natychmiastowe wyrównanie kolorytu i dodanie sobie świeżości. O czym musisz pamiętać? Aby produkt prezentował się naturalnie, zadbaj o odpowiednie dopasowanie koloru. Zawsze sięgaj po próbki podkładu. Jeśli to niewykonalne, aplikuj podkład też na szyi (unikniesz odcinania się np. za ciemnego koloru twarzy). Odczekaj chwilę – niektóre produkty lubią oksydować, czyli zmieniają kolor na ciemniejszy.

Pędzle – dlaczego są takie ważne?

To must have miłośniczki make-up no make-up. Dobre pędzle do różu, podkładu czy cieni nie tylko utrwalają makijaż, ale sprawiają, że produkty stapiają się ze skórą. Tak zaaplikowana warstwa wygląda naturalnie, nie pozostawia smug i zacieków.

Zadbaj o nawilżenie skóry

Regularnie wklepuj krem i aplikuj serum. Raz w tygodniu sięgnij o maseczki. Pij wodę dla urody! Dlaczego to takie ważne? Nawilżona i nawodniona cera lepiej „przyjmuje” makijaż. Nie znajdziesz na niej suchych skórek, które podkreśla podkład czy puder.

Woda termalna a efekt pudrowości

Zdarzyło ci się nałożyć za dużo pudru? Zbędną warstwę zdejmiesz za pomocą wody termalnej w spreju. Spryskaj twarz wodną mgiełką, odczekaj chwilę, a efekt pudrowości zniknie wraz z jej wysychaniem.

Henna do rzęs

Aby utrzymać naturalny look, zrezygnuj z mocnego akcentowania oka. Warto odłożyć na bok tusze do rzęs o wydłużających i podkręcających formułach na rzecz henny. Nie jest zarezerwowana jedynie do brwi. Tę do rzęs możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,