Kultowe marki zegarków

elegancki zegarek męski
Jakie są najbardziej znane marki zegarków? Jak zaczęła się ich historia i co obecnie mogą zaproponować swoim klientom? | fot.: StockAdobe.com

Są takie marki zegarków, które szczególnie przeszły do historii. Ich dokonania świadczą o wielkiej pasji jej twórców, zaangażowaniu w nieustanny rozwój, ciągłej pracy nad doskonaleniem produktów i spełnianie oczekiwań nabywców. Jakie są najbardziej znane marki zegarków? Jak zaczęła się ich historia i co obecnie mogą zaproponować swoim klientom? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Bulova – pierwszy zegarek na księżycu

Amerykańska marka powstała w 1875 roku, kiedy jej twórca Joseph Bulova otworzył swój pierwszy sklep jubilerski w najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku, Manhattanie. Tworząc pierwszy zegarek naręczny oraz elektroniczny mechanizm do modelu zegarka Accutron, Bulova zrewolucjonizowała branżę zegarmistrzowską. Kolejnym niezapomnianym momentem w historii marki była decyzja NASA o oficjalnym używaniu zegarków Bulova przez astronautów oraz pojawienie się pierwszego zegarka na księżycu. Tych pierwszych razów było jeszcze więcej, Bulova również jako pierwsza marka wykorzystała swój wizerunek w reklamie filmowej i telewizyjnej. Przez wiele lat była także tzw. „Gift Of State”, czyli prezentem wręczanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych przywódcom innych krajów odwiedzających Amerykę.

Decydując się na zakup zegarka z tak bogatą historią uczestniczy się nie tylko w jej kultywowaniu, ale również dalszym tworzeniu. W sklepie internetowym happytime dostępne są różne modele kultowych zegarków Bulova. W sklepie Happy Time znajdziemy modele z serii Classic ukazujące ponadczasowy design na skórzanym pasku z kopertą w kolorach złota, srebra. Innym z modeli dedykowanych mężczyznom jest zegarek z serii Precisionist, sportowy zegarek napędzany najdokładniejszym mechanizmem kwarcowym, wyposażony w szkiełko szafirowe odporne na wszelkie zarysowania. Natomiast seria Accutron jest wodoszczelna na poziomie 10BAR, pozwalając pływać i nurkować wraz z zegarkiem bez obaw o jego zalanie. Modele z tej serii posiadają odporne na zarysowania szkiełko mineralne, które można w prosty sposób wypolerować.

Casio – japońska oryginalność i ponadczasowe wzornictwo

Myśląc o pionierach w branży zegarmistrzowskiej ma się na myśli również markę Casio, która powstała w 1946 roku. Japoński gigant zasłynął stworzeniem pierwszego na świecie nowoczesnego biurowego elektronicznego kalkulatora, udoskonalonego w ciągu siedmiu lat. Sukces kalkulatora doprowadził do zmiany nazwy przedsiębiorstwa na Casio Computer Co, a w ciągu kilkunastu lat japońska marka stała się międzynarodowym liderem sprzedaży.

Ciężka praca i zaangażowanie w ciągły rozwój sprawiły, że świat zwrócił uwagę na markę Casio, która po sukcesie kalkulatora zainteresowała się branżą zegarków. W latach 70’ powstało wiele innowacji w tej branży. Pojawienie się zegarka kwarcowego i elektronicznego spowodowało, że również Casio w 1974 roku wprowadził do sprzedaży Casotrion – pierwszy na świecie skomputeryzowany zegarek, pokazujący godzinę oraz dni w miesiącu. W historii marki pojawiło się wiele unikalnych modeli zegarków, takich jak najbardziej znane zegarki męskie Casio G-Shock, których konstrukcja opierała się na mocnej konstrukcji i wytrzymałych materiałach, dzięki czemu zegarek jest odporny na wstrząsy oraz upadki. Dla kobiet powstała alternatywna wersja Baby-G – znacznie delikatniejszy i bardziej kobiecy


Materiał partnera zewnętrznego