Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zegarka?

zakup zegarka
Mechanizm jest jednym z najważniejszych elementów zegarka, gdyż od niego zależy, w jaki sposób będzie on działał | fot.: materiał partnera

Zegarek powinien być praktycznym dodatkiem, który będzie jednocześnie świetnie komponował się z Twoim stylem – tak, abyś chętnie go nosił. Nie ma uniwersalnego modelu, który pasowałby wszystkim. Dlatego producenci czasomierzy w odpowiedzi na potrzeby różnych użytkowników tworzą coraz to nowe modele. Wyróżniają się one m.in.designerskim wyglądem, ciekawymi funkcjami czy ponadprzeciętną wytrzymałością.

Bez względu na to, czy masz już upatrzony model Casio (https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio), czy dopiero szukasz inspiracji – poznaj moje porady, dzięki którym upewnisz się, że dokonujesz najlepszego możliwego wyboru!

Mechanizm

Mechanizm jest jednym z najważniejszych elementów zegarka, gdyż od niego zależy, w jaki sposób będzie on działał. Jednak istotny jest także dlatego, że jego rodzaj określa, czy o czasomierz trzeba będzie w jakiś szczególny sposób dbać, a w przypadku pominięcia koniecznych czynności mogą dotknąć go trwałe uszkodzenia. Jeśli do tej pory nie zastanawiałeś się nad wyborem mechanizmu, mam dla Ciebie krótką ściągę z najważniejszymi cechami rodzajów dostępnych na rynku. 

Na pierwszy ogień weźmy mechanizm kwarcowy – jest najpopularniejszy i jednocześnie najbardziej przystępny cenowo. Nie oznacza, że jednak jest gorszy, gdyż dla wielu osób to właśnie on będzie idealnym wyborem. Nie trzeba o niego szczególnie dbać, a wystarczy regularnie wymieniać baterię (o czym zresztą przypomni Ci sam zegarek, gdy przestanie pokazywać poprawną godzinę). Zegarek kwarcowy odznacza się doskonałą precyzją pracy i jest świetnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą właściwie zapomnieć o tym, że noszą zegarek.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku zegarków mechanicznych. Wyróżniamy ich dwa rodzaje: manualne i automatyczne. Pierwsze trzeba regularnie nakręcać za pomocą koronki. Drugie wystarczy nosić, gdyż ich działanie opiera się na automatycznym naciągu, który reaguje na ruchy ręki. Można umieścić go także w specjalnym urządzeniu, jakim jest rotomat, imitujący poruszającą się rękę. Mechaniczne czasomierze muszą nieustannie pracować, a jeśli nie zapomnisz o ich nakręceniu lub noszeniu i samodzielnie uruchomisz zegarek, może to skutkować jego uszkodzeniem. Warto więc przemyśleć, czy takie modele będą pasować do Twojego stylu życia.

Producent

Czy musisz decydować się na zegarek znanego producenta? Oczywiście, że nie! Ale warto to robić. Zegarkowi giganci zazwyczaj wykorzystują wyższej jakości komponenty. Jasne, ma to wpływ na cenę, ale jednocześnie jest większa szansa, że taki czasomierz będzie Ci służył przez dłuższy czas niż no name.

Zakup markowego zegarka wiąże się z jeszcze jednym przywilejem. Jeśli już doszłoby do powstania jakiejkolwiek wady w okresie gwarancji, zazwyczaj pozwoli Ci to skorzystać z usługi naprawy w autoryzowanym serwisie. Brzmi lepiej niż oddawanie czasomierza do zegarmistrza i płacenie za wykonaną pracę, prawda?

Funkcje

Dziś nikogo już nie dziwi, że funkcje zegarka coraz rzadziej ograniczają się do wskazywania daty i godziny. Stał się on towarzyszem codziennych zadań – pozwala wygodnie zapłacić za zakupy, motywuje do aktywności i pomaga w czasie treningu, a do tego umożliwia orientację w terenie i sprawdzenie pogody przed wyruszeniem na wycieczkę.

Zastanów się, które funkcje są Ci niezbędne, a które byłyby miłym dodatkiem. Określ także te, których w ogóle nie potrzebujesz. Pozwoli Ci to zawęzić poszukiwania i szybciej znaleźć najlepszy model dla siebie. Wiele sklepów internetowych posiada zaawansowane możliwości filtrowania – wykorzystaj je podczas przeglądania asortymentu, aby zaoszczędzić czas.

Miejsce zakupu

Szukając sklepu z zegarkami, w którym nabędziesz swój nowy czasomierz, wybieraj tylko pewne miejsca. Zwróć uwagę, czy sklep jest autoryzowany przez producenta, którego zegarek chcesz zakupić. W ten sposób zyskasz pewność, że oferuje w 100% oryginalne produkty i nie pozbawisz się możliwości skorzystania z serwisu marki.

Materiał partnera

Tags from the story
,