Naszyjnik z pereł – jaki kupić

naszyjnik z pereł
Jeśli kupujemy tego typu biżuterię online, najlepszym sposobem jest obejrzenie jej przed zakupem | fot.: materiał partnera

Od kiedy perły stały się modne daje się zauważyć wzmożone zakupy biżuterii tego typu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Najczęściej jednak zakupy tego typu dokonywane są w pewnej mierze „na ślepo”, co prowadzi nieraz do zupełnie nieracjonalnych decyzji. Wielu kupujących ulega magii słowa „Akoya” poszukując biżuterii z kamieni morskich, które wcale nie muszą być piękniejsze od ich słodkowodnych odpowiedników. Jak kupić naszyjnik z pereł pięknych nie przepłacając ich rzeczywistej wartości?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się trudna, szczególnie jeśli nie jesteśmy obeznani w zagadnieniach związanych z tymi pięknymi klejnotami, jednak przyswojenie sobie kilku zasad pozwoli nam uniknąć nieracjonalnego zakupu.

Szukaj pereł pięknych a nie tych określonego gatunku

Naszyjnik z pereł Akoya jest rzeczywiście biżuterią o unikalnym pięknie, ale tylko wtedy, gdy same perły są bardzo wysokiej jakości, a takie są wyjątkowo rzadkie. Ich słodkowodne odpowiedniki są zazwyczaj nieokrągłe i mają słabszy połysk. Sam połysk jest najważniejszym atrybutem piękna tych klejnotów. Jednak od reguły bywają wyjątki – słabe Akoya będą bardzo często mniej atrakcyjne niż kamienie słodkowodne. Problem w tym, iż w sklepach stacjonarnych dostępne będą najczęściej słabe perły, w Internecie zaś nie jesteśmy w stanie stwierdzić ich jakości – zdjęcia są na ogół przekłamane i w żaden sposób nie umożliwiają nam porównania.

Chcesz kupić naszyjnik z pereł pięknych? Zobacz je osobiście. A jeśli nie możesz – zwróć uwagę na ceny. Tanie, zazwyczaj będą słabej jakości. I tu kupno przez Internet ujawnia swoje, bardzo istotne wady – zazwyczaj Internet traktujemy jako szansę taniego zakupu, tu jednak tanie w  przypadku pereł znaczy na ogół bardzo słabe. Jeśli chcesz kupić piękne kamienie przez Internet, nie szukaj wśród ofert najtańszych – wręcz przeciwnie: znajdź te najdroższe.

Naszyjnik z pereł pięknych – jak go znaleźć?

Jeśli marzy nam się biżuteria naprawdę piękna, powinniśmy przyswoić sobie atrybuty piękna, które wpływają na odbiór tych kamieni. Najważniejszymi z nich są:

  • Połysk – to zdecydowanie najważniejszy czynnik oceny tych kamieni. Połysk zauważamy w pierwszej kolejności i potrafi on przesłonić inne cechy, takie jak kształt czy czystość ich powierzchni.
  • Kształt pereł – najbardziej cenniejsze i najpiękniejsze będą oczywiście te okrągłe. Jednak te o słabym połysku zawsze uznamy za mniej urodziwe od tych, które będą miały bardzo wysoki połysk
  • Jakość powierzchni – tu oczywiście najpiękniejsze będą te idealnie gładkie, bez skaz. Ale znów – w tych o pięknym połysku skazy zejdą na plan drugi i nie będą tak bardzo widoczne.

Połysk jest najważniejszym czynnikiem piękna, co zresztą powinno być oczywiste – piękna biżuteria musi błyszczeć. Pozostałe czynniki, aczkolwiek ważne, powinny być traktowane drugoplanowo.

Zakup naszyjnika z pereł przez Internet

Jeśli kupujemy tego typu biżuterię online, najlepszym sposobem jest obejrzenie jej przed zakupem. Nie zawsze będzie to możliwe, zatem proponujemy przyswojenie sobie zasady, która sprawdzi się w większości przypadków: niska cena = niska jakość. Gwarantujemy, że sprawdzi się w 99% przypadków – niska cena dla wysokiej jakości kamieni jest na tyle nieprawdopodobna jak kupno złota w cenie niższej niż rynkowa. Kupno naszyjnika z pereł tanich na ogół będzie nieracjonalnym zakupem – zazwyczaj jego wartość będzie sporo niższa niż cena, którą zapłacimy

Dlaczego tak się dzieje? Podaż naszyjników z pereł słabych jest bardzo duża – zazwyczaj kupuje się je w Chinach za grosze, co daje handlowcom dużą możliwość zarobku. Dla osób kupujących „perły” są dobrem, których jakość jest nierozpoznawalna. Najczęściej kierują się gatunkiem: Akoya lub słodkowodne – a to prowadzi na manowce: naszyjniki z pereł Akoya mogą być słabsze od tych słodkowodnych. Cena będzie tu bardzo ważnym wskaźnikiem tego, co oferuje nam sprzedawca.

Jak kupić naprawdę piękny naszyjnik z pereł

Kilka poniższych wskazówek ułatwi Ci zakup:

  • Obejrzyj kamienie przed zakupem – jeśli możesz porównaj je z jakąś biżuterią perłową wysokiej jakości, którą posiadasz
  • Wyszukaj naszyjniki z pereł o wysokiej cenie – tu będziesz miał większe prawdopodobieństwo zakupu czegoś o wysokiej jakości
  • Nie kieruj się gatunkiem, a jakością klejnotów – to zawsze zagwarantuje Ci zadowolenie z zakupu, ale też większe prawdopodobieństwo korzystnego odsprzedania biżuterii w przyszłości

 Mamy nadzieję, że te wskazówki wystarczą. Powodzenia!

Materiał partnera

Tags from the story
,