Mech ozdobny – co warto wiedzieć i gdzie go umieścić?

Obraz z chrobotka na ścianie, lampka
Naturalny mech można wykorzystać jako dekorację na wiele sposobów | fot.: stock,adobe.com

Aktualne trendy wnętrzarskie postulują wykorzystanie w aranżacjach surowców naturalnych. Żywe rośliny powinny pojawiać się nie tylko we wnętrzach w stylu boho, ale też innych modnych wystrojach. Jedną z bardzo łatwych w utrzymaniu, chętnie wybieranych naturalnych dekoracji jest mech ozdobny. Co warto wiedzieć na jego temat?

Mech w aranżacji wnętrz

Naturalny mech można wykorzystać jako dekorację na wiele sposobów. Jednym z nich jest umieszczanie go w świecznikach, doniczkach i innych ozdobach. Możliwe jest też pokrywanie nim różnych powierzchni. Z mchu ozdobnego powstają m.in. dekoracje naścienne i obrazy. Żywy mech poddaje się procesom, które pozwalają uzyskać pożądany kolor i sprawiają, że organizm przestaje się rozrastać. Umieszczonego w domu mchu nie trzeba więc podlewać. Nie wymaga on żadnej szczególnej pielęgnacji. W razie znacznego spadku poziomu wilgotności w pomieszczeniu, jego faktura może stać się bardziej szorstka.

Wykorzystanie tego naturalnego surowca w aranżacji mieszkania umożliwia nadanie pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Mech ozdobny jest chętnie wybierany do wszystkich pomieszczeń, które mają służyć zaznaniu odpoczynku i zrelaksowaniu się. Warto więc umieścić go w designerskich salonach, w których spędza się rodzinne wieczory. Będzie też doskonałym rozwiązaniem w strefach relaksu oraz biurach i gabinetach. Dekoracje z mchu mogą wpłynąć korzystnie na samopoczucie osób pracujących zarówno z domu, jak i w zewnętrznych placówkach. Gdzie jeszcze warto go zastosować?

Atrakcyjny wystrój sali i studio

Ściana wyłożona mchem ozdobnym z pewnością będzie atrakcją dla osób odwiedzających dane miejsce. Może więc okazać się korzystnym rozwiązaniem na salach weselnych i w restauracjach. To oryginalne i naturalne tło do robienia wspólnych zdjęć upamiętniających spotkanie. Tego typu dekoracje sprawdzą się też w przestrzeniach, w których przyjmuje się klientów. Designerskie ozdoby w modnie urządzonym gabinecie kosmetycznym czy studio fotograficznym bez wątpienia zostaną zapamiętane.

Mech ozdobny pozwala na stworzenie przyjaznych i oryginalnych dekoracji. Warto umieszczać go zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i domowych wnętrzach. Odpowiednie rozplanowanie aranżacji pozwoli na nadanie każdemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Ozdoby z naturalnych surowców wpłyną korzystnie na samopoczucie osób przebywających w danej przestrzeni. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu i łatwości utrzymania, ten roślinny dodatek może okazać się dobrym pomysłem na udekorowanie każdego pomieszczenia.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,