Pierwszy podkład na świecie – Make-up Cover

Piękna kobieta w polu lawendy
Podkład Make-up Cover powstał nie tylko na potrzeby makijażu filmowego, ale także z powodu chęci zakamuflowania niedoskonałości cery. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dermacol to czeska marka, która swoją przygodę z przemysłem kosmetycznym rozpoczęła jeszcze w roku 1966. Ich początki związane ze Studiem Filmowym oraz współprace ze światowymi dermatologami i specjalistami zaowocowały ogromnym sukcesem marki, którą do dzisiaj, w szczególności kobiety dojrzałe, wspominają z uśmiechem na twarzy. To produkty właśnie tej firmy bardzo często gościły i goszczą nadal w ich kosmetyczkach.

Pierwszy podkład na świecie

Sukces kosmetyków marki Dermacol i międzynarodowy rozgłos ściśle związany jest z powstaniem ich pierwszego produktu – podkładu Make-up Cover. Podkład ten uznawany jest za jeden z pierwszych podkładów do twarzy na całym świecie. Co więcej, pomimo upływu wielu lat – używany jest do dnia dzisiejszego. Za sprawą Beauty Influencerów, którzy przypomnieli swoim widzom o kultowym podkładzie, kosmetyk ten przeżywa prawdziwy renesans i w mgnieniu oka znika ze sklepowych półek.

Dermacol 24h Control
Wyjściowy wybór kolorystyczny podkładu ograniczał się do 10 odcieni, dziś natomiast występuje on w wielu wersjach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na stronie producenta przeczytać można natomiast, że Make-up Cover w dalszym ciągu produkowany jest pod nadzorem marki Dermacol w całej Europie. Odniósł on tak wielki sukces, iż sprzedawany jest w ponad 60 krajach na świecie. W jaki sposób doszło do opracowania receptury, którą próbują powielać inne marki kosmetyczne? Jak wiadomo potrzeba matką wynalazków, a podkład Make-up Cover powstał nie tylko na potrzeby makijażu filmowego, ale także z powodu chęci zakamuflowania niedoskonałości cery. Stąd zresztą wzięła się nazwa marki – „derma” (skóra) oraz „col” (od słowa kolor) – zakrywanie skóry kolorem. Wyjściowy wybór kolorystyczny podkładu ograniczał się do 10 odcieni, dziś natomiast występuje on w wielu wersjach, aby umożliwić klientkom idealnie dopasowanie go do danej skóry.

Podkład do zadań specjalnych

„Najbardziej kryjący podkład na świecie”, „Podkład do zadań specjalnych”, „Ekstremalne krycie” to tylko nieliczne określenia, które odnoszą się do kultowego produktu marki Dermacol. Jak jest z nim naprawdę? Ponad 50% pigmentów w składzie, zakrywanie tatuaży lub wszelkich niedoskonałości skóry – to wszystko zobowiązuje do tego, aby Make-up Cover aspirował do miana najbardziej kryjącego podkładu na świecie. Posiada bardzo gęstą konsystencję pasty, przez to jest produktem niesamowicie wydajnym oraz stosunkowo niedrogim. Dodatkowo, do nowej wersji wprowadzono filtr SPF30, który chroni skórę przez promieniowaniem UV.

Dermacol - podkład fluid kryjący
„Najbardziej kryjący podkład na świecie”, „Podkład do zadań specjalnych”, „Ekstremalne krycie” to tylko nieliczne określenia, które odnoszą się do kultowego produktu marki Dermacol. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy Dermacol Make Up Cover jest kosmetykiem odpowiednim do stosowania na co dzień? Jeśli ekstremalne krycie jest tym, czego oczekujesz – to owszem. Jednak dla większości kobiet, podkład ten jest produktem zdecydowanie zbyt mocnym i wyraźnie widocznym na skórze. Częściej traktowany jest jako produkt na większe wyjścia. Dodawany w niewielkiej ilości do podkładu o mniejszej ilości pigmentów, pozwoli na uzyskanie większego krycia. W tej roli podkład Dermacol sprawdzi się z pewnością, nawet podczas wykonywania makijażu dziennego.

Co jeszcze oferuje marka Dermacol?

Dermacol w swojej ofercie posiada również inne podkłady do twarzy. Jednym z popularniejszych jest produkt 24H Control Long Lasting Makeup. Dedykowany jest cerom dojrzałym, ponieważ optycznie wygładza skórę i zmniejsza widoczność porów. Dostępne są także fluidy, które łączą w sobie również cechy korektorów. Oprócz podkładów, marka oferuje także bazę pod cienie, róże do policzków, korektory, pudry, pomadki w wielu odcieniach, a nawet kosmetyki z kategorii pielęgnacyjnej – np. kremy liftingujące.

Przepis na sukces marki Dermacol

Pomimo tego, że rynek kosmetyczny rozrasta się w zadziwiająco szybkim tempie, a nowe marki kosmetyczne nieustannie pojawiają się ze swoim asortymentem i innowacyjnymi formułami, to klienci najczęściej sięgają po marki, które dostępne są w sprzedaży od lat. Sprawdzone produkty to coś, co wybieramy najczęściej, robiąc zakupy stacjonarnie oraz internetowo. Klienci, którzy zaufali danej marce lata temu nie widzą potrzeby zmiany swoich przyzwyczajeń, tym bardziej produktów kultowych takich jak podkład Dermacol Make-up Cover.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,