Jak urządzić wnętrze w stylu marynistycznym?

Styl marynistyczny to przede wszystkim określone wymagania kolorystyczne |fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Aranżacje w stylu marynistycznym zawsze są modne. Wnętrze urządzone w taki sposób sprawia, że osoby w nim przebywające czują się jak na wakacjach nad morzem. Chłodne odcienie niebieskiego, bielone meble, modele statków czy stylizowane lampy i obrazy przedstawiające węzły żeglarskie to bez wątpienia najbardziej charakterystyczne cechy stylu marynistycznego. Nie można też zapomnieć o tkaninach w pasy, wieszaku w kształcie koła sterowego czy stacji pogody. Jak urządzić wnętrze, aby zatrzymać lato na dłużej?

Kolorystyka i wzory

Styl marynistyczny to przede wszystkim określone wymagania kolorystyczne. Bazę zawsze stanowi biel, ponieważ taki kolor mają żagle. Kolory towarzyszące to przede wszystkim różne odcienie niebieskiego, czyli granat, lazur, błękit, turkus, szafir czy kobalt. Niemniej istotny jest jasny beż, czyli kolor plecionych lin, naturalnego drewna czy piasku. Mocniejszym akcentem może być czerwień, która w tym stylu polecana jest wyłącznie w formie pojedynczych, wyrazistych elementów.

Najpopularniejsze wzory to oczywiście pasy, zwłaszcza biało-niebieskie, które zawsze świetnie się prezentują. Mogą być na pościeli, poduszkach, dywanach, zasłonach, tapetach czy tapicerce mebli. Najlepiej ograniczyć się do jednego, dwóch elementów z tym wzorem, ponieważ jest on bardzo wyrazisty. Dopuszczalne są również pasy biało-beżowe lub biało-czerwone. Świetnie wyglądają także tkaniny, na których widoczne są kotwice, statki, rybki, muszelki, mewy, liny, busole i inne symbole związane z morzem i żeglarstwem.

Wyposażenie

W stylu marynistycznym stosowane są dwa rodzaje drewna – surowe oraz inspirowane stolarką jachtową. Meble zwykle są białe lub w kolorze naturalnym, niekiedy celowo postarzane. W styl ten znakomicie wpisują się rattanowe lub wiklinowe dodatki. Nie można zapominać o dekoracjach – przepiękna lampa w stylu marynistycznym, poduszka z motywem kotwicy czy grafiki z węzłami morskimi to elementy, które jednoznacznie wskazują na morskie inspiracje. Szeroki wybór stylowych dodatków w stylu marynistycznym można znaleźć na stronie aqua-sport.com.pl.


Materiał partnera zewnętrznego