Nowa pora roku, nowa Ty

Przeniesienie akcentu z ust na oczy lub odwrotnie z pewnością nie ujdzie uwadze otoczenia | fot.: pexels

Jesień trwa w najlepsze! Oprócz deszczu kolorowych liści, mierzymy się ze jej mniej lubianymi aspektami – słotą, niskimi temperaturami i dodatkowymi warstwami ubrań. Bez względu na to czy jesteśmy tymi zmianami zauroczeni, czy z rozpaczą przyjmujemy każdą informacje o konieczności wyjścia domu, czas przyzwyczaić się do nowych realiów. Jednym ze sposobów na poprawienie sobie humoru jest dokonanie zmian w swoim wizerunku.

Każdy moment na wizerunkową metamorfozę jest dobry, jednak to właśnie nowe początki skłaniają nas do głębszych przemyśleń i decyzji o odświeżeniu fryzury czy garderoby. Tak naprawdę niewiele wystarczy, by na nowo zachwycić się swoim wyglądem. Przyjrzyj się naszym propozycjom i wybierz tę opcje, która najlepiej odda ducha zmian.

Eksperymenty z jesiennymi trendami

Dla tych z nas, które nie śledzą na bieżąco pokazów mody, z pomocą przychodzą modowe blogerki i przeglądy trendów w kobiecych magazynach. Już od kilku miesięcy wiadomo w jakie wzory warto zaopatrzyć się tej jesieni. Jeżeli do tej pory stroniłaś od zwierzęcych akcentów, metalicznego połysku czy ekstrawaganckiej fuksji to właśnie teraz jest najlepszy moment na zakup takiej właśnie odzieży. Modny a zarazem stylowy element garderoby pomoże Ci z klasą zmierzyć się z codzienną szarugą. Alternatywą dla tych śmiałych deseni będzie krata, która powraca w tym sezonie w wielkim stylu.

Nowy ład na głowie

Nowa fryzura potrafi diametralnie odmienić nasz wygląd, niestety nie zawsze z korzyścią dla nas. Nie chcąc się o tym przekonać na własnej skórze, rozważ wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim skonsultuj się z doświadczonym stylistą fryzur. Czasami wystarczy zmiana przedziałka czy zupełnie nowe, niewypróbowane dotychczas uczesanie, aby tchnąć nowe życie w nasza fryzurę. Dla fanek bardziej radykalnych zmian, strzałem w dziesiątkę może okazać się niezwykle modna w tym sezonie grzywka. Przykre doświadczenia z przeszłości skutecznie Cię od tego pomysłu odwodzą? Musisz wiedzieć, że każda jej forma jest obecnie na czasie, dlatego trudno o stylizacyjną katastrofę. Dobierz tę, która będzie idealnie pasowała do rysów twarzy i faktury włosów.

Moc dodatków

Dotychczas mówiłaś „nie” kolczykom lub nie przywiązywałaś uwagi do ich kształtu czy wielkości? To nie tylko atrakcyjny, kobiecy dodatek, uzupełniający strój, ale i doskonałe narzędzie modelujące rysy twarzy. Posiadając tę o trójkątnym kształcie postaw na większe kolczyki, które odwrócą uwagę od szerszego czoła. Kobiety o twarzy kwadratowej powinny złagodzić rysy okrągłymi kolczykami, a panie o buzi okrągłej wydłużyć ją biżuterią o pionowej orientacji. Jeśli kolczyki zupełnie Ci nie odpowiadają, to nie koniec świata! Zmień soczewki na okulary korekcyjne lub zdecyduj się na inne oprawki.

Makijaż

Przeniesienie akcentu z ust na oczy lub odwrotnie z pewnością nie ujdzie uwadze otoczenia. Pamiętaj jednak o właściwym doborze makijażu do okoliczności – mocno zaznaczone usta i oczy sprawdzą się na specjalne okazje, na co dzień warto przestrzegać dress code’u i wytycznych z miejsca pracy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z klientem.

Tags from the story
, ,