Płaszcze damskie – jak dobrać długość płaszcza?

kobieta w zimowym płaszczu
Najważniejszym determinantem podczas wyboru długości, będzie nasz typ sylwetki | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wraz ze spadkiem temperatur za oknem, powinnyśmy pomyśleć o odpowiednim odzieniu wierzchnim. A cóż może być bardziej eleganckiego i kobiecego niż płaszczyk? Jak wybrać jego długość, by podkreślić atuty swojej sylwetki?

W płaszczu każda kobieta może wyglądać świetnie, ale nie bez powodu jest tak wiele modeli w sklepach. Przyjrzyjmy się, na co powinnyśmy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Długość płaszcza a sylwetka

Najważniejszym determinantem podczas wyboru długości, będzie nasz typ sylwetki. Jest kilka podstawowych typów figury, a czasem możemy spotkać się z jeszcze bardziej szczegółowym rozróżnieniem. My skupimy się na kilku podstawowych. Każda figura ma atuty, które warto byłoby podkreślić i kilka cech, jakie każda z nas chciałaby ukryć. Wybierając odpowiednią długość płaszcza, możemy optycznie wymodelować swoją sylwetkę i dodać sobie atrakcyjności. Przeglądając płaszcze damskie od Quiosque, znajdziemy długości i fasony do każdej z figur omówionych niżej.

Pierwszym typem sylwetki jest gruszka. Kobieta z tą figurą ma wąskie ramiona, niewielki biust, za to masywne biodra i uda. Idealny płaszcz to ten z szerszymi klapami i kieszeniami. Jego dolna część powinna być rozkloszowana. Najlepiej od razu odstawić bardzo krótkie płaszczyki. Z kolei nieco dłuższe modele pomogą wyszczuplić uda.

Figura klepsydry jest uważana za najbardziej kobiecą sylwetkę. Kobiety mające ten typ sylwetki są posiadaczkami dużego biustu, widocznego wcięcia w talii i szerokich bioder. Swoje krągłości można podkreślić płaszczami jednorzędowymi z paskiem. Lepiej zrezygnować z modelu posiadającego kieszenie i zdobienia w okolicy bioder. Dobrą wiadomością dla klepsydry jest to, że może nosić płaszcz o każdej długości i zawsze będzie wyglądać świetnie.

Następna jest figura jabłka, którą poznamy po zgrabnych nogach oraz obfitym brzuszku i biuście. Posiadaczki tego rodzaju sylwetki powinny koncentrować się na modelach oversize, albo klasycznych i lekko taliowanych, ale bez paska. W przeciwnym razie dodadzą sobie kilogramów. Najbardziej uniwersalną długością dla jabłka jest płaszcz midi, ale w części przypadków sprawdzi się też płaszcz maxi.

I wreszcie figura chłopięca, czyli kolumna. Panie mające tę sylwetkę są szczupłe i bez wyraźnych kobiecych kształtów. Ich biust jest niewielki, wcięcia w talii nie ma lub jest delikatnie, a biodra są wąskie. Sprawdzą się tutaj krótsze rozkloszowane płaszczyki lub płaszcze midi.

Długość płaszcza a wzrost

Drugą kwestią, jaką musimy wziąć pod uwagę, jest wzrost. Płaszcz może sprawić, że nasza sylwetka się wydłuży lub optycznie skróci. Musimy się więc zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Bardzo elegancko wyglądają płaszcze maxi, które swoją długością sięgają aż do kostek. Dobrze wysmuklają figurę, a wysokie kobiety wyglądają w nich fenomenalnie. Z tej długości należałoby zrezygnować przy niskim wzroście. Sylwetka byłaby zaburzona, a my wydałybyśmy się jeszcze niższe.

Jedną z długości, jaka jest na topie w ostatnich sezonach, jest długość midi. Nie dotyczy ona tylko płaszczy, ale też spódnic i sukienek. W przypadku zimowych płaszczy w midi najlepiej wyglądają osoby średniego wzrostu. Bez względu na to, czy mamy bujniejsze kształty, czy jesteśmy szczupłe, znajdziemy fason dla siebie.

I wreszcie coś idealnego dla niższych Pań – płaszcze do kolan. Jeśli jesteśmy niskie, w krótkim płaszczyku będziemy wyglądać świetnie. W przeciwieństwie do długich modeli nasza sylwetka nie będzie przytłoczona. Za to, jeśli zaliczamy się do grona kobiet wysokich, taki wariant niekoniecznie będzie tym najbardziej szczęśliwym.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,