Wiosenne wyprzedaże – na co polować po zimie?

piękna uśmiechnięta dziewczyna
Wiele ubrań z kolekcji jesień/zima, czyli przykładowo koszulki oraz sukienki, można nosić w nadchodzącym sezonie letnim| fot.: stock.adobe.com

Wyprzedaże to idealny czas na to, aby wejść w posiadanie odzieży oraz obuwia. Ceny spadają wówczas nawet o kilkadziesiąt procent, a sklepy internetowe bardzo często dokładają do tego jeszcze darmową wysyłkę. To właśnie z tego względu ten okres jest najlepszym na to, aby uzupełnić swoją garderobę.

Jakie ubrania pojawiają się na wiosennych wyprzedażach?

Podczas wiosennych wyprzedaży, na wieszakach pojawiają się ubrania pozostałe z kolekcji jesień/zima zeszłego roku. Wśród nich można znaleźć ciepłe płaszcze oraz kurtki. Ponadto również swetry, bluzy, koszule, spodnie bawełniane i wiele innych. Obuwie również nawiązuje przede wszystkim do chłodnych dni. Prócz botków można jednak liczyć również na zakup mokasynów, półbutów oraz balerinek. Jeśli z letnich promocji również coś zostało na magazynie, wówczas na wiosennej wyprzedaży także jest wystawiane. Dzięki temu można nabywać również lżejsze ubrania oraz obuwie, które posłuży za kilka miesięcy na powitanie lata.

Co warto kupić z resztek zimowej kolekcji?

Wiele osób bazuje na wyprzedażach. Właśnie tego wiele kolekcji nie wyprzedaje się przed okresem promocyjnym. Wszyscy czekają bowiem na niższe ceny. Początkowo spadają one nieznacznie, o mniej więcej 20-30%. Na końcu w niektórych sklepach przeceny sięgają natomiast nawet 90%. Dlaczego marki decydują się na tak znaczne obniżki? Wynika to przede wszystkim z tego, że potrzebują miejsca na nowe kolekcje w swoich magazynach. To co było modne w danym sezonie, w kolejnym może się już w ogóle nie sprawdzać. Dlatego też zależy im na tym aby wyprzedać wszystko to co posiadają, nawet jeśli z nieznacznym zarobkiem, ponieważ musi na rynku pojawić się dostawa nowych inspiracji, w postaci ubrań, obuwia oraz różnego rodzaju dodatków.

Tak niskie ceny skłaniają do kupowania rzeczy, które w swoich oryginalnych cenach są bardzo drogie. Mowa tutaj zatem przede wszystkim o okryciach wierzchnich, takich jak płaszcze oraz kurtki, wiosenne ramoneski itp. Również obuwie skórzane w postaci botków, kozaków oraz szpilek, ma wówczas bardzo przystępne ceny. Dla wielu osób jest to także dobry czas na kupowanie torebek.

Czy kupowanie ubrań na kolejny sezon jest rozsądne?

Zakup swetra czy też spodni na wyprzedaży wcale nie oznacza, że założymy je dopiero za rok. Tak naprawdę pogoda w Polsce jest na tyle kapryśna, że zawsze lepiej jest mieć w swojej szafie więcej ubrań na chłodniejsze dni, niż tych na ciepłe. Mogą one przydać się już w okresie wiosennym, natomiast latem przede wszystkim wieczorami, gdy temperatury potrafią dość mocno spadać. Płaszcze i zimowe obuwie można natomiast zostawić na kolejną jesień. To w dłuższej perspektywie czasu naprawdę spora oszczędność, ponieważ można dzięki temu za kilkaset złotych kupić nie tylko jedną kurtkę, ale przykładowo dwie i jeszcze jakieś buty. Jeśli mamy ograniczony budżet, to dobrze jest korzystać z tego typu okazji.

Wiele ubrań z kolekcji jesień/zima, czyli przykładowo koszulki oraz sukienki, można nosić w nadchodzącym sezonie letnim. Są zatem kupowane idealnie przed czasem, gdy taka odzież staje się bardzo droga.

BKS

Tags from the story
,