Stylowe zegarki dla każdego

stylowy zegarek ceramiczny
Zegarki ceramiczne z pewnością nie są najtańszymi z dostępnych na rynku. Jest to produkt skierowany raczej do osób poszukujących ciekawych innowacji i stylowych dodatków | fot.: StockAdobe.com

W czasach tzw. szybkiej mody, trendy zmieniają się niemal błyskawicznie. Te same zasady dotyczą nie tylko ubrań, ale i butów czy innych dodatków.  Pewne elementy garderoby, pozostają jednak ponadczasowe i tu z pewnością warto postawić na ponadczasowe rozwiązania. Należą do nich stylowe zegarki, które dodadzą klasy każdej stylizacji. Jeśli natomiast połączymy je z nowoczesnymi technologiami, otrzymamy ciekawe rozwiązanie nawiązujące zarówno do tradycji, jak i ultranowoczesnych form.

Zegarek jako element garderoby

Eleganckie zegarki już od dłuższego czasu są produktem należącym do branży jubilerskiej. Z racji tego przez wielu traktowane są jak stylowy dodatek do stroju. Najróżniejsze wzory projektowane obecnie na potrzeby klientów oprócz funkcji czasomierza stają się również ozdobami świadczącymi o stylu i guście właściciela. Oczywiście największe wrażenie robią zegarki o wartości dorównującej samochodom, jednak dla większości z nas pozostają one w sferze anegdotycznej.

Pośród tysięcy modeli zegarków, ostatnimi czasy jednym z ciekawszych modeli wydają się być zegarki ceramiczne, łączące w sobie nowoczesny design i wykonanie z klasycznym wyczuciem stylu. Co jednak sprawia, że są one wyjątkowe?

Zegarki ceramiczne – wytrzymałość i piękno

Zegarki ceramiczne są na rynku jubilerskim dość nowym produktem, który zaistniał nieco ponad dekadę temu. Jednak materiał, z jakiego powstają, stanowi niemal idealny budulec w przemyśle zegarmistrzowskim. Czemu? Odpowiedź jest prosta: łączy on bowiem dwie najważniejsze cechy idealnego zegarka. Są wytrzymałe i niezwykle szlachetne.

Poprzez użycie wielu różnych spieków ceramicznych i dodatków specjalistycznych pierwiastków uzyskać można materiał niezwykle trwały na zarysowania i uderzenia. Z utworzonego w ten sposób spieku wytwarza się z reguły bransolety, ale także koperty i tarcze. Materiał ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą by ich zegarek pozostał w nienaruszonym stanie przez kilka kolejnych lat.

Z innych zalet rozwiązań ceramicznych, warto wymienić lekko połyskujący wygląd, który wyróżnia się estetyką wykonania i przyciąga spojrzenia. Zegarek staje się tym samym ciekawym dodatkiem i urozmaiceniem naszego stroju. Połyskujący materiał w połączeniu z częściami wykonanymi ze stali szlachetnej gwarantuje oryginalny i stylowy wygląd.

Jednym z przykładów szczególnie wyróżniających się zegarków ceramicznych mogą być te, w których stosuje się bardzo połyskliwe spieki ceramiczne w połączeniu ze stalą szlachetną w kolorze srebra i złota, dodatkowo ozdobionych niewielkimi diamentami. Są to jednak modele, które śmiało zaliczyć można do wyższej klasy wyrobów biżuteryjnych.

Ceramika – materiał wielozadaniowy

Zastosowanie ceramiki w zegarkach nie jest jedynym zastosowaniem tego ciekawego materiału. Obecnie budulec ten wykorzystuje się przy pracach nad budową promów kosmicznych, czy bolidów Formuły 1. Jest to spowodowane niewielką wagą ceramiki przy jej jednoczesnej trwałości, co jest jednym z najważniejszych mierników w wyżej wymienionych branżach.

Ze względu na powyższe zegarki wykonane z ceramiki także charakteryzują się niebywałą lekkością. Jest to z pewnością kolejna duża zaleta wpływająca na komfort użytkowania.

Jak kształtują się ceny zegarków ceramicznych?

Zegarki ceramiczne z pewnością nie są najtańszymi z dostępnych na rynku. Jest to produkt skierowany raczej do osób poszukujących ciekawych innowacji i stylowych dodatków. Nie oznacza to jednak, że ich ceny są zaporowe czy poza zasięgiem zwykłego człowieka. Wpływ na cenę, jak w wielu wypadkach, ma tutaj marka modelu, ilość i jakość zastosowanych materiałów, oraz to czy znajdują się na nim ozdoby wykonane ze szlachetnych metali czy połyskujących kamieni szlachetnych. Ponieważ zegarki ceramiczne stają się coraz popularniejsze, bez problemu znajdziemy satysfakcjonujące nas rozwiązania w przystępnej cenie.

Chcąc nabyć zegarek  który będzie zarówno trwały, jak i elegancki, te wykonane z ceramiki wydają się idealnym rozwiązaniem, także ze względu na prostotę form i zdystansowaną stylistykę, która nie przemija nawet w czasach fast fashion.


OLI