Toaleta na działkę: kluczowe zalety mobilnych toalet

toaleta na działkę
Przenośna toaleta na działkę powinna być przede wszystkim funkcjonalna i o to także należy zadbać | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wypoczynek na łonie natury nie musi oznaczać brak dostępu do zaplecza sanitarnego. Wręcz przeciwnie! Dziś szczególnie popularnym rozwiązaniem są mobilne toalety, które doskonale sprawdzają się tam, gdzie brakuje dojścia do sieci kanalizacyjnej lub w miejscach, w których przepisy nie pozwalają na budowę obiektu stałego. Podsumowujemy najważniejsze zalety mobilnych toalet – które z nich najbardziej Cię przekonują?

Kiedy mobilna toaleta na działce ma sens?

Jeśli jesteś właścicielem działki rekreacyjnej, z pewnością spędzasz na niej dużo wolnego czasu. W szybkim tempie życia to idealna odskocznia od codziennych problemów i stresu. Warto zorganizować sobie działkową przestrzeń tak, aby ten wypoczynek był w pełni komfortowy. Wskazane jest zacząć od zaplecza sanitarnego, co dla działkowiczów nie zawsze jest przysłowiową bułką z masłem.

Toaleta na działkę przyda się zwłaszcza na obszarach, na których nie ma dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. Mobilny obiekt jest w pełni niezależny, a wszelkie nieczystości gromadzą się w specjalnym zbiorniku, który należy regularnie opróżniać.

W sytuacji, gdy dopiero zaczynasz urządzanie działki i w przyszłości planujesz budowę toalety stacjonarnej, możesz skorzystać z wynajmu toalety mobilnej. Dzięki temu nawet przed zakończeniem prac będziesz z przyjemnością korzystać z dobrodziejstwa zielonego terenu. Toaleta na działkę w wersji przenośnej to również częsty wybór tych, którzy z działki korzystają okazjonalnie. Im budowa pełnego zaplecza sanitarnego po prostu się nie opłaca.

Na problemy natykają się natomiast osoby, których działki leżą na terenach pod zarządem Polskiego Związku Działkowców. Przepisy ustanowione przez tę organizację nie pozwalają na stawianie ani stacjonarnych, ani przenośnych toalet.

Dlaczego warto wynająć toaletę na działkę?

Zakup mobilnej toalety to jednorazowy większy wydatek, jednak później musisz poświęcić czas na odpowiednią konserwację kabiny. Ten problem znika w przypadku wynajmu. Przykładowo firma mToiltet, oferująca wynajem toalet i kontenerów, zajmuje się takimi obiektami kompleksowo. Nie tylko dostarcza je we wskazane miejsce, ale także dba o ich czystość i higienę według ustalonego z klientem harmonogramu. Wynajem toalety na działkę to zatem przede wszystkim wygoda i gwarancja bezpieczeństwa użytkowników.

Wynajem obiektu typu toi toi to mimo wszystko duża oszczędność dla Twojego portfela, zwłaszcza gdy decydujesz się na usługę długoterminową.

Twoja działka może zatem znajdować się nawet w najodleglejszym od cywilizacji zakątku – kwestie sanitarne nie będą żadnym problemem.

Co obejmuje serwis toalety przenośnej?

Cena wynajmu toalety na działkę obejmuje także pełen serwis obiektu. Chodzi nie tylko o opróżnianie zbiornika na nieczystości i ich wywóz. To dopiero początek. Firma, od której wynajmujesz toaletę, zajmie się także:

  • umyciem kabiny i wszystkich elementów jej wyposażenia,
  • dezynfekcją całego obiektu,
  • zaaplikowaniem do toalety płynu zapachowo-neutralizującego,
  • ewentualnymi drobnymi naprawami (usterki mogą zdarzyć się w czasie standardowej eksploatacji),
  • uzupełnieniem zapasów papieru toaletowego.

Jak wybrać najlepszą toaletę na działkę?

Poza ceną wyznaczników jest tutaj znacznie więcej. Przenośne WC z pewnością na dłużej zagości na Twojej działce, dlatego weź pod uwagę również jakość materiałów, z których zostało wykonane. Trwałość i estetyka liczą się w równym stopniu co koszt wynajmu.

Przenośna toaleta na działkę powinna być przede wszystkim funkcjonalna i o to także należy zadbać. Nie unikaj również pytań o procedurę serwisowania i środki czystości, które są wykorzystywane przez firmę.

Pamiętaj, że toaleta na działkę powinna mieć sprawnie działającą wentylację. Cyrkulacja powietrza musi odbywać się zarówno przez otwory w podłodze, jak i na ścianach. Taka konstrukcja to sposób na maksymalne zniwelowanie niepożądanych zapachów i zwiększenie komfortu korzystania z WC w plenerze.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,