Czym się kierować przy wyborze obozu młodzieżowego?

Walizka
Obozy młodzieżowe to przede wszystkim znakomity czas wypoczynku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór kolonii dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Podobnie jest z decyzją o najlepszym obozie dla nastolatka. Trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Wakacje naszych pociech muszą być dobrze zorganizowane i nade wszystko bezpieczne. Na co zwrócić uwagę przed wyborem obozu młodzieżowego?

Bezpieczeństwo to podstawa!

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, czy młody człowiek będzie pod dobrą opieką podczas swojego wypoczynku. Rodzic musi przeznaczyć trochę czasu na skontaktowanie się z biurem podróży, które organizuje obozy młodzieżowe, aby dowiedzieć się szczegółów dotyczących wyjazdu. Warto też sprawdzić opinie o tej firmie na forach internetowych.

Dane biuro powinno być wpisane do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez właściwego Marszałka Województwa. Ponadto kupując skierowanie na wypoczynek rodzic bądź opiekun prawny powinien podpisać umowę – zgłoszenie, która może stanowić podstawę prawną w przypadku niewywiązania się podmiotu z wykonania usługi.

Tematyka obozu – dla każdego coś dobrego

Motyw przewodni obozu to jedna z ważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze obozu. Jeżeli twoje dziecko ma jakąś pasję, wówczas masz ułatwione zadanie. Wybór narzuca się sam. A może widzisz w nim pewien potencjał? Do wyboru są obozy żeglarskie, windsurfingowe, jeździeckie, teatralne, aktorskie…

Taki wyjazd to może stanowić ponadto swego rodzaju inwestycję w przyszłość. Doskonałym tego przykładem są obozy językowe.

Program obozu – aktywnie, czy spokojnie?

Program obozu powinien być również dopasowany do temperamentu dziecka. Wycieczki piesze, dużo ruchu na świeżym powietrzu zapewne spodobają się aktywnemu nastolatkowi. Jednak są też tacy, którzy czują się dobrze tylko w jednym miejscu.

Miejsce i osoby

Obozy młodzieżowe to przede wszystkim znakomity czas wypoczynku, ale nie tylko. Obozy młodzieżowe to też miejsce i ludzie. Warto sprawdzić standard ośrodka na terenie, którego będzie mieszka nastolatek. Można tu porównać dane otrzymane od biura podróży z tymi znajdującymi się na stronie internetowej ośrodka. Wychowawcy powinni natomiast mieć odpowiednie kwalifikacje.

Po prostu zapytaj…

Jeżeli przeanalizowałeś te wszystkie aspekty, ale nadal nie masz pewności, który z obozów będzie najodpowiedniejszy dla twojego dziecka, to po prostu zapytaj swoje dziecko, gdzie ono chciałoby spędzić wolny czas. Bardzo możliwe, że podsunie ci kilka pomysłów. Twoim zadaniem będzie tylko wybrać najodpowiedniejszą propozycję. Dzięki temu i ty, jak również twój potomek, będziecie zadowoleni.

Ofertę obozów na 2018 rok znajdziesz na stronie www.atas.pl


Materiał partnera zewnętrznego