Gdzie wyjechać na narty w Austrii z dziećmi? Polecamy ośrodki narciarskie

narty z dziećmi
Austriackie ośrodki narciarskie to wprost wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią sezon narciarski. Wiele osób już dziś planuje aktywny wypoczynek na stoku, zastanawiając się, który ośrodek będzie najlepszym miejscem na rodzinny wyjazd. Jeśli rozważacie narty w Austrii, podpowiadamy Wam, gdzie warto się wybrać.

Austria – raj dla narciarzy

Nie bez powodu austriackie Alpy co roku przyciągają tak wielu miłośników białego szaleństwa. Sezon narciarski trwa tutaj od początku grudnia do marca, a w niektórych regionach nawet dłużej. Nie musimy martwić się o brak śniegu, a warunki do uprawiania sportów zimowych są wręcz idealne. Do wyboru mamy wiele kilometrów świetnie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, na których doskonale bawić się będą zarówno amatorzy, jak i żądni mocnych wrażeń profesjonaliści. A po aktywnym dniu spędzonym na stoku, najlepiej odpocząć w jednej z oferowanych przez  austriackie Apres-Ski restauracji, barów, czy centrów odnowy biologicznej. Duża baza hotelowa powoduje, że nawet w szczycie sezonu każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie. Dodatkowym plusem tej lokalizacji jest niewielka odległość od Polski, dzięki czemu nie musimy decydować się na długą, męczącą i kosztowną podróż.

Rodzinny wyjazd w Alpy

Austriackie ośrodki narciarskie to wprost wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdujące się tu łagodne stoki o niewielkim nachyleniu idealnie nadają się do stawiania pierwszych kroków na nartach. Funkcjonujące na terenie ośrodków przedszkola oraz szkółki narciarskie, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów czekają na najmłodszych oraz nieco starszych amatorów białego szaleństwa. Przy wielu stokach znajdują się stworzone z myślą  o dzieciach, zimowe parki rozrywki. Również lokalne restauracje oraz hotele zostały zaaranżowane tak, by spełniać oczekiwania rodzin.

Ski amadé –idealne miejsce na zimowy urlop

Szukając atrakcyjnego ośrodka narciarskiego w Austrii, można zgubić się w gąszczu ofert. Najlepiej jednak zdecydować się na wyjazd zorganizowany przez sprawdzonego organizatora, jakim jest Portaski (zobacz: https://portaski.pl/oferta/wyjazdy-na-narty-austria/). Oferuje on rejon Ski amadé, który wyróżnia się nie tylko doskonale przygotowanymi trasami, ale również bogatą infrastrukturą. Nie bez powodu jest on nazywany rajem narciarskim. Na jego powierzchni znajduje się największe zagęszczenie stacji narciarskich w Austrii. Do dyspozycji gości pozostaje aż 760 km tras, 270 wyciągów i 25 stacji. Na dodatek, ze wszystkich z nich możemy korzystać na jednym ski-pasie. Najatrakcyjniejsze ośrodki w tym rejonie to Schladming i Wagrain/Flachau. W każdym z nich znajdziemy ponad 120 km. tras o zróżnicowanych poziomach trudności, kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe i orczyki. Na najmłodszych czekają przedszkola i szkółki narciarskie oraz liczne atrakcje na świeżym powietrzu. Szeroka baza noclegowa oraz bogata oferta Apres-Ski powoduje, że nawet po zejściu ze stoku, nie można się tutaj nudzić.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,