Najczęściej wybierane destynacje na wakacje w 2024

wycieczka destynacje
Niezależnie od kierunku, do którego się wybierasz na urlop, z pewnością czeka Cię wspaniała przygoda | fot.: materiał partnera

Sezon wakacyjny coraz bliżej! Zapewne sporo osób ma już konkretne plany wypoczynkowe. Szukasz pomysłu na udany wyjazd? Bieżąca oferta wycieczek jest szeroka i niezwykle atrakcyjna, ale eksperci z branży turystycznej podkreślają, że Polacy wyjątkowo upodobali sobie w tym roku trzy kierunki. Sprawdź, które destynacje będą hitem tegorocznych wakacji.

Turcja schodzi na dalszy plan

Kierunek, który przez ostatnie lata dominował wśród wakacyjnych ofert, stopniowo traci na popularności. Piaszczyste tureckie plaże nie robią już na odwiedzających takiego dużego wrażenia, jak kiedyś – coraz mniej osób decyduje się na urlop w tym miejscu, wybierając europejskie destynacje.

Ponadto zauważa się trend, w którym Polacy najchętniej organizują wyjazd we własnym zakresie. Blisko 40 procent społeczeństwa planuje wycieczkę za granicą, a ponad połowa z nich zajmie się jej organizacją samodzielnie. Z pewnością ma na to wpływ możliwość rezerwacji online tanich lotów i zakwaterowania, co pozwala dopasować urlopowe plany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. A zatem jakie kraje najczęściej będą odwiedzać w tym roku Polacy?

Słoneczna Chorwacja

Linia brzegowa tego kraju liczy ponad 6000 kilometrów. To więcej niż ma do zaoferowania Hiszpania lub Francja! W tym roku Polacy najczęściej będą podziwiać chorwackie zatoczki, tysiące malowniczych wysepek i smakować przepysznej lokalnej kuchni. Plaże – przeważnie kamieniste lub żwirowe – nie stanowią przeszkody w udanym wypoczynku. Chorwacja kusi bogatą ofertą sportów wodnych i tysiącami niewielkich plaż, na których można delektować się ciszą i spokojem.

Urokliwe Włochy

Kuchnia tego kraju stanowi jedną z najzdrowszych na świecie. Jeśli dodać do tego pełne uroku miasta, przyjazną społeczność i mnóstwo turystycznych atrakcji, otrzymujemy przepis na doskonały urlop. Co warto zwiedzić? W swoich planach koniecznie ujmij romantyczne zakątki Wenecji, rzymskie Koloseum i największe w kraju Jezioro Garda. Wypoczynek na złotych piaskach z panoramą gór w tle będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Gościnna Grecja

Wystarczy krótki pobyt w tym kraju, by do reszty przesiąknąć atmosferą i serdecznym nastawieniem mieszkańców. Grecja oferuje turystom niezapomniane wakacje niezależnie od miejsca. Warto odwiedzić Santorini, antyczny Akropol w stolicy kraju i spektakularne Meteory, na których znajdują się wiszące klasztory. Koniecznie zasmakuj lokalnych dań i poznaj tryb życia Greków, a dowiesz się, dlaczego dożywają sędziwego wieku w zdrowiu i świetnym samopoczuciu.

Zachowaj wspomnienia z wakacji

Niezależnie od kierunku, do którego się wybierasz na urlop, z pewnością czeka Cię wspaniała przygoda. Zadbaj o to, by przywieźć z wyprawy wachlarz cudownych wspomnień. Pstrykaj zdjęcia, z których powstanie później pamiątkowa fotoksiążka, i wyeksponuj najpiękniejsze kadry na ścianie – dzięki temu słoneczne lato będzie Ci towarzyszyć przez cały rok! Jeśli lubisz tworzyć fotograficzne kompozycje, zajrzyj na stronę uwolnijkolory.pl i poznaj ofertę fotoproduktów, z którymi utrwalisz najważniejsze wakacyjne chwile.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
, , ,