4 kwestie, które bierze się pod uwagę przed zakupem biurka dla dziecka

Dziecko i jego biurko
Biurko najlepiej dobrać do wzrostu dziecka, a nie do jego wieku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przed zakupem pierwszego biurka dla dziecka rodzice stoją zazwyczaj wtedy, kiedy ich pociecha będzie wybierać się do szkoły. Na jakie ważne kwestie zwrócić uwagę, w sytuacji, w której planujemy kupić pierwsze biurko dla dziecka.

1. Biurko dobieramy do wzrostu, a nie do wieku dziecka

Biurko najlepiej dobrać do wzrostu dziecka, a nie do jego wieku. Dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie jak wysoka jest nasza pociecha. Najprawdopodobniej, wzrost ten mieści się w granicach od 115 do 125 cm. A to dlatego, bo tyle mają sześciolatki, czyli dzieci, które wybierają się po raz pierwszy do szkoły. Optymalna wysokość takiego biurka wynosi 55 cm.

A co z powierzchnią blatu? Nie musi być ona zbyt duża, a jedynie taka, na której zmieszczą się najpotrzebniejsze przedmioty do nauki, czyli zeszyty i książki oraz organizer na przyrządy do pisania. Zbyt duży mebel niepotrzebnie zajmie miejsce w pokoju dziecka, a przecież przestrzeń ta ma też służyć do zabawy i wypoczynku. Dobrym wyborem jest blat biurka dla dziecka o powierzchni 50 cm głębokości na 65 cm szerokości. A wysokość między siedziskiem, a blatem powinna oscylować w granicach 25 cm. Można też zdecydować się na model biurka, które będzie rosło wraz z dzieckiem.

2. Biurko z regulowanym blatem – przepis na wygodę

Regulowany blat to bardzo wygodne rozwiązanie, które szczególnie przydatne jest podczas wykonywania prac plastycznych, np. rysowania, szkicowania, wyklejania. A tych nasze dziecko w pierwszych klasach szkoły podstawowej będzie miało bardzo dużo. Dlatego warto umilić mu ten czas. Najoptymalniejsze są tu biurka z regulowanym blatem do 30 stopni.

3. Biurko z nadstawką – oszczędność miejsca!

Biurko nie musi spełniać tylko jednej roli. Na rynku meblowym dostępne są biurka połączone z nadstawką, czyli dodatkową półką, albo też biurka z szafką i półkami. Można na nich trzymać przedmioty dekoracyjne, jak i książki, z których dziecko będzie się uczyło. Warto zagospodarować miejsce nad biurkiem, zwłaszcza wtedy, gdy pokój dziecka nie jest duży.

4. Biurko narożne – sposób na przestrzeń

Przy ustawianiu biurka, czy to dziecięcego, czy dla osoby dorosłej należy mieć na uwadze, aby mebel ten nie był ustawiony w taki sposób, że osoba siedząca przy nim, ma okno za plecami. A padające na biurko światło powinno znajdować się w takim miejscu, aby nie powodowało, że na blat biurka będzie padał cień.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie biurek narożnych. Pozwoli to w bardzo optymalny sposób zagospodarować przestrzeń pokoiku dziecka. A w szczególności wyjątkowo nieustawne kąty w danym pomieszczeniu.

Bardzo szeroki wybór biurek dla dzieci dostępny jest w sklepie online: http://elies.pl/kategoria/biurka


Materiał partnera zewnętrznego