Prześcieradło do pokoju dziecka – jak je wybrać?

prześcieradło
>Do pokoju dziecka idealnie sprawdzą się prześcieradła frotte, które doskonale wchłaniają wilgoć, a więc niwelują możliwość odparzenia tak delikatnego ciała, jakim jest skóra niemowlaka | fot.: materiał partnera

Zapewnienie dziecku odpowiedniego komfortu snu jest sprawą pierwszorzędną dla każdego rodzica. Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna, dlatego tak ważne jest to, aby materiał, z którymi ma styczność, nie podrażniał jej. Jak wybrać odpowiednie prześcieradło? Podpowiadamy.

Prześcieradło do pokoju dziecka –  jaki wybrać materiał? 

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, materiał to pierwsza i kluczowa sprawa, na którą należy zwrócić uwagę, decydując się na prześcieradła do pokoju dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszą się te stworzone z bawełny, ponieważ ich właściwości nie działają podrażniająco tylko kojąco. Miejmy świadomość tego, że prześcieradła bawełniane charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza oraz są bardzo przyjemne w dotyku, co jest kluczowe dla skóry naszego malucha.

Na uwagę zasługują również prześcieradła z bawełny egipskiej, tak zwane makosatyny. Jest to specyficzny rodzaj bawełny, która charakteryzuje się jeszcze większą wytrzymałością.

Do pokoju dziecka idealnie sprawdzą się prześcieradła frotte, które doskonale wchłaniają wilgoć, a więc niwelują możliwość odparzenia tak delikatnego ciała, jakim jest skóra niemowlaka. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku cieplejszych dni, ponieważ działa chłodząco. Dla dzieci odradza się stosowania prześcieradeł z domieszką włókien syntetycznych, ponieważ mogą podrażniać i uczulać skórę.

To, jaki wybierzemy materiał prześcieradła dla naszej pociechy, w dużej merze zależy również od pory roku i preferencji dziecka. Materiał frotte jest uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ latem skuteczne chłodni, a zimą tworzy poczucie ciepła.

Na co zwrócić uwagę wybierając prześcieradło dla dziecka? 

Oprócz materiału, warto zwrócić uwagę również na kilka innych, istotnych kwestii. Aktualny rynek oferuje nam prześcieradła z gumką i bez. Dla malucha, który w nocy wiele razy zmienia pozycję, lepszym wyborem jest zdecydowanie pierwsza opcja. Komfort snu jest najważniejszy, a pozwijane prześcieradło może powodować, że dziecko będzie wiele razy przebudzało się w nocy, co wpłynie na złe samopoczucie.

Obecnie bardzo popularne stają się prześcieradła, na których gumka wszyta jest po całej długości, a nie tylko po bokach. Takie rozwiązanie sprawia, że prześcieradło znajduje się całą noc na swoim miejscu i nie wybudza malucha.

Warto pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar, który będzie trzymał się na materacu. Dobrym pomysłem jest również rozważenie kupna prześcieradła nieprzemakalnego.

Materiał partnera