Opinie na temat Atopiance

Opinie na temat Atopiance
Pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry mogą pojawić się nawet w trzecim miesiącu życia i już wtedy należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. | fot.: materiał zewnętrzny

Atopowe zapalenie skóry to zespół skórnych zmian, który pojawia się jako skutek genetycznego defektu i miejscowej nadwrażliwości. Choroba ta może występować u ludzi w różnym wieku, jednak najczęściej pojawia się u dzieci. Skóra atopowa źle reaguje na takie czynniki, jak suche powietrze, alergeny pokarmowe, częste mycie czy stres. Nie jest łatwo uporać się z towarzyszącym dolegliwości problemami: zaczerwieniem, pieczeniem i swędzeniem lub uczuciem ogólnego dyskomfortu. Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry muszą szczególnie zadbać o dobre nawilżenie, wykluczyć z diety substancje zawierające alergeny oraz powinny redukować poziom stresu i odpowiednio się wysypiać.

Pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry mogą pojawić się nawet w trzecim miesiącu życia i już wtedy należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Nie jest łatwo znaleźć kosmetyki, które nie tylko dobrze nawilżą skórę, ale dodatkowo również zapewnią jej ukojenie oraz ochronią przed czynnikami prowokującymi objawy. Każda skóra jest inna i to, co u jednej osoby sprawdzi się doskonale, drugiej może nie pomóc, a nawet pogorszyć jej stan zdrowia. Warto szukać dla siebie idealnych produktów i nie poddawać się po pierwszych nieudanych próbach, bo zadbana skóra bez zaczerwienienia i ciągłego uczucia swędzenia to pierwszy krok do zwiększenia poczucia własnej wartości i pewności siebie. Warto zaufać kosmetykom do skóry atopowej, na przykład emulsji łagodzącej Mixa Baby Atopiance, która poradzi sobie ze skóra suchą z tendencją do atopii. Dzięki ośmiu kwasom tłuszczowym, jakie zawiera emulsja Atopiance, bariera lipidowa jest stale chroniona, a swędzenie, które często doskwiera, zredukowane do minimum. Produkt ten jest hipoalergiczny i nie posiada substancji zapachowych, dzięki czemu nie będzie powodował reakcji uczuleniowych na delikatnej, wrażliwej skórze. Kolejnym produktem, po który warto sięgnąć w przypadku skóry atopowej, jest Atopiance Mixa Baby – łagodzący olejek do ciała i włosów. Dzięki delikatnym składnikom oraz neutralnemu pH sprawdzi się on zarówno u niemowląt, jak i dorosłych.

Ten produkt również nie zawiera substancji zapachowych, a zatem dziecko po umyciu pachnie swoim naturalnym zapachem, zaś jego skóra nie jest pokryta tłustą powłoką. Atopiance Mixa Baby – łagodzący olejek do ciała i włosów otrzymał certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergii (ECARF), co oznacza, że został dokładnie przebadany pod względem zawartości substancji alergicznych.

W przypadku skóry skłonnej do atopii ważne jest, aby stosowane kosmetyki zawierały substancje nawilżające, kojące i chroniące. Nie bez powodu marka, która stworzyła serię Atopiance, nosi nazwę Mixa – słowo to wywodzi się z łacińskiego „miscere”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „stworzyć mieszankę odpowiednich składników”. Jeśli więc chodzi o pielęgnacje skóry atopowej, można z powodzeniem zaufać produktom z serii Atopiance.


Materiał zewnętrzny