Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

kobieta na trasie rowerowej
W Polsce znajduje się wiele interesujących tras rowerowych, które będą dobre zarówno dla początkujących, jak i dla wymagających | fot.: stock.adobe.com

Miłośników rowerów nie brakuje. Nie ma się temu co dziwić, bo jazda rowerem sprzyja zachowaniu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Nie każdy chce jednak ciągle jeździć rowerem po znanych sobie drogach. Wiele osób pragnie przeżyć prawdziwą przygodę rowerową. Na szczęście, w Polsce znajdziemy wiele interesujących tras rowerowych. Warto zwrócić na nie uwagę, jeżeli chcemy od życia czegoś więcej.

Pustynia, a może park narodowy?

Wiele osób pragnie zobaczyć prawdziwą pustynię. Na szczęście, nie musimy udawać się w podróż do Afryki czy Australii, aby ją zobaczyć. W Polsce mamy przecież słynną Pustynię Błędowską. Jak się okazuje, na tym nie koniec. Mamy również trasę rowerową, która wiedzie przez to wyjątkowe miejsce. Ten intrygujący szlak rowerowy ma niespełna 30 km długości, dlatego będzie to trasa idealna nawet dla początkujących miłośników jazdy na rowerze. Okazuje się, że przemierzający pustynny szlak można nawet doświadczyć zjawiska określanego mianem fatamorgany! Istnieje więc szansa na ciekawe doznania. Jeżeli nie jesteśmy jednak fanami lotnych piasków, możemy postawić na trasę rowerową wiodącą szlakiem Białowieskiego Parku Narodowego. To trasa idealna dla każdego miłośnika lasu. Przemierzając tę trasę na rowerze, warto co jakiś czas zrobić postój. Będziemy mieli bowiem okazję przyjrzeć się ponad 12 tysiącom gatunków wyjątkowej flory i fauny. Kto wie, być może uda nam się nawet dostrzec żubra, który jest królem białowieskiej puszczy?

Nadmorska trasa dla wymagających

Jeżeli kochamy morze, być może strzałem w dziesiątkę okaże się nadmorska trasa rowerowa? Warto byłoby zdecydować się na wycieczkę szlakiem od Helu do samej Ustki. Można nazwać tę podróż podróżą szlakiem latarni morskich. Oczywiście czasami warto zatrzymać się na trasie, na przykład w fokarium. Warto byłoby podziwiać także najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nadmorska trasa jest dość wymagająca. Może więc nie przypaść do gustu każdemu. Ponadto, pogoda nad morzem bywa naprawdę zmienna. Warto byłoby więc zatroszczyć się o ubiór odpowiedni na każde warunki atmosferyczne. Bez wątpienia przyda nam się kurtka przeciwdeszczowa, jak również ciepła bluza czy sweter. Nie oznacza to jednak, że w naszym wyposażeniu powinno zabraknąć typowo letnich ubrań, takich jak podkoszulek na szelkach. Istotne są również wygodne buty. Powinny być one dostosowane do jazdy na rowerze, bo w przeciwnym razie podróż będzie dość męcząca. Koniecznie należy zabrać ze sobą plecak, w którym pomieścimy wszystkie niezbędne nam ubrania i akcesoria. Nie powinien być on jednak zbyt ciężki, bo ucierpi na tym nasz komfort. 

W Polsce znajduje się wiele interesujących tras rowerowych, które będą dobre zarówno dla początkujących, jak i dla wymagających. Godna polecenia jest na pewno trasa prowadząca przez Pustynię Błędowską. Równie dobrym pomysłem może okazać się trasa rowerowa po Puszczy Białowieskiej. Osoby naprawdę wymagające mogą zdecydować się na wycieczkę rowerową od Helu aż do samej Ustki. 

AUN

Tags from the story
,