Park Miniatur Inwałd – idealna atrakcja na Dzień Dziecka i nie tylko

wyjazd rodzinny
Park Miniatur Świat Marzeń wchodzi w skład Inwałd Parku, czyli kompleksu 5 tematycznych parków | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zbliżający się Dzień Dziecka to doskonała okazja, by spędzić czas razem ze swoją pociechą. Wycieczka w atrakcyjne miejsce wywoła wiele pozytywnych emocji i stanie się miłym wspomnieniem na całe życie. Nasuwa się jednak pytanie: dokąd pojechać? Proponujemy jedną z najciekawszych atrakcji w Małopolsce – Park Miniatur Inwałd.

Park Miniatur Inwałd – świat w miniaturze

Nietrudno się domyślić, czym jest Park Miniatur Inwałd. To przedstawione w miniaturze największe zabytki Polski i całego świata. Na terenie parku miniatur można z bliska zobaczyć modele takich budowli, jak np. Katedra Wawelska, Stadion Narodowy, Zamki Królewskie w Warszawie i Krakowie, Wieża Eiffla, czy też Statua Wolności. To jednak nie wszystko. Dzieci mogą poznać wiele ciekawostek historycznych – przyglądając się na przykład Wieży Babel czy egipskim piramidom.

Park Miniatur Świat Marzeń wchodzi w skład Inwałd Parku, czyli kompleksu 5 tematycznych parków. Co istotne z punktu widzenia dzieci – dostępne są interaktywne wystawy i atrakcje. Samo oglądanie to zdecydowanie za mało. Dzieci chcą poznawać świat wszystkimi zmysłami, a twórcy Parku Miniatur umożliwiają taką zabawę. Dzieci mogą dotykać obiektów, a w wyznaczonych miejscach wspinać się czy postrzelać z łuku. Warto zatem rozważyć zwiedzanie wszystkich pięciu parków lub tych, które szczególnie zainteresują pociechę.

Bilety wstępu do Parku Miniatur – kup je wcześniej i omiń kolejki

Pamiętaj, że Dzień Dziecka to szczególny czas. Na wycieczkę wybierze się zapewne wiele rodzin z dziećmi. Czy można uniknąć kolejek? Dobrym sposobem jest wcześniejsze kupowanie biletów przez Internet – na Best Plan Travel sprawdzisz aktualne ceny i kupisz bilety za pomocą kilku kliknięć. Jest to bilet natychmiastowy do okazania na urządzeniu.

W ten sposób ominiesz kolejki do kasy, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w tak popularne dni jak Dzień Dziecka. Nie warto narażać pociechy na długie oczekiwanie. Kupno biletów przez Internet pozwoli zaplanować ten dzień i zrealizować wszystkie punkty dokładnie tak, jak tego chcecie.

Inwałd Park. Inne atrakcje w okolicy

Jako że Park Miniatur Świat Marzeń jest jedną z 5 atrakcji turystycznych, z których się składa się Komplekst Inwałd Park, zdecydowanie zachęcamy do odwiedzenia pozostałych atrakcji. Tu każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie:

  • Park ruchomych dinozaurów i rozrywki Dinolandia,
  • Średniowieczna Warownia,
  • Ogród Jana Pawła II,
  • Mini Zoo Agro Kucyk.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story