Rodzinne ferie 2020: gdzie szukać ofert i kiedy rezerwować nocleg

Ferie nad morzem w ciepłych krajach
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty, warto porozmawiać z dziećmi i wspólnie ustalić, jakie macie oczekiwania od nadchodzących ferii | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Gdy emocje związane ze Świętami i Nowym Rokiem opadną, a impreza Sylwestrowa będzie już dawno za nami, zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak zaplanować tegoroczne ferie. Wyjazd z rodziną w góry, a może za granicę? Gdzie szukać ofert? Co zrobić, jeżeli nasz budżet przez wydatki świąteczne jest mocno ograniczony? Zapewne te wątpliwości pojawiają się w głowie każdego rodzica, który chce zadbać o to, aby jego dzieciom niczego nie brakowało. Koszty ferii zimowych organizowanych specjalnie dla dzieci są często bardzo wysokie, dlatego coraz chętniej szukamy czegoś na własną rękę dla całej rodziny. Jak w takim razie sprawić, aby ferie 2020 były udane? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedstawiamy w naszym najnowszym poradniku, który z pewnością pomoże Wam sprawić radość bliskim!

Wspólny wyjazd, czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy jechać razem z dziećmi, czy też poszukać dla nich ofert z obozami zimowymi. Jeżeli dzieci wyrażają ku temu chęci, to z pewnością dobrym pomysłem będzie wysłanie dziecka na przykład na ferie językowe, czy sportowe. Jednak musimy pamiętać, że taki wyjazd wiąże się zawsze z dodatkowymi kosztami i koniecznością wpłacenia zaliczki lub nawet uiszczenia całej kwoty przy rezerwacji. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na wzięcie szybkiej pożyczki online, aby mieć pewność, że miejsce zostanie na pewno zapewnione.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty, warto porozmawiać z dziećmi i wspólnie ustalić, jakie macie oczekiwania od nadchodzących ferii. To z pewnością pomoże uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i rozczarowań.

Gdzie najlepiej szukać ofert?

W przypadku każdych ofert, bez względu na to, czy chodzi o ferie 2020, czy też wakacje 2021, powinniśmy pamiętać o tym, że im szybciej coś znajdziemy, tym lepiej. Niestety najczęściej wygląda to tak, że gdy już znajdziemy jakąś promocję, musimy od razu za nią zapłacić. W ten sposób właściciele obiektów noclegowych, czy biur podróży, którzy organizują tego typu wyjazdy, zabezpieczają się w ten sposób przed nieoczekiwaną rezygnacją uczestników. Jest to standardowa procedura i nie powinna nikogo dziwić. Z tego powodu, jeżeli jesteśmy przekonani do danej oferty, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy wspomniana już wcześniej szybka pożyczka online w Smart Pożyczka – https://smartpozyczka.pl/ nie będzie najlepszym sposobem na to, aby w przyszłości nie przepłacać.

Kolejną kwestią, którą warto podkreślić, jest też to, aby sprawdzić opinie na temat danego miejsca, czy organizatora. Niestety w internecie nie brakuje oszustów, którzy podszywają się pod innych, dlatego trzeba zachować wszelką ostrożność.

Ferie 2020 za granicą, czy w Polsce?

O ile kiedyś podróże zagraniczne przeznaczone były jedynie dla zamożnych osób, tak teraz są dostępne praktycznie dla każdego. Dobrym przykładem będzie Chorwacja, którą o wiele częściej wybierają Polscy na wakacje, aniżeli polskie morze. Mogłoby się wydawać, że urlop tam będzie znacznie droższy, a w wielu przypadkach jest porównywalny lub nawet tańszy, niż pobyt nad naszym polskim morzem.

Jakie kierunki są popularne?

Istnieje jednak sporo miejsc, do których wybieramy się na rodzinne ferie, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wśród nich, można wyróżnić:

  • Karpacz,
  • Zakopane,
  • Londyn,
  • Berlin,
  • Białkę Tatrzańską,
  • Zieleniec,
  • Trójmiasto.

Nie brakuje również miłośników wyjazdów do ciepłych krajów, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z nieco większymi kosztami. Wiele biur podróży coraz częściej jednak wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzy specjalnie oferty zimowe, dlatego warto śledzić ich strony. Dobrą wskazówką jest także to, aby porównywać ceny noclegów oraz biletów na popularnych stronach, które świadczą tego typu usługi. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie przepłacimy, a być może, nawet zaoszczędzimy dodatkowe środki.


Materiał partnera zewnętrznego