Spokojne wakacje na polskim wybrzeżu – miejsca, w których naprawdę odpoczniesz!

Niechorze
Doskonale sprawdzą się domki Niechorze, czyli komfortowy nocleg oferujący wszystko w jednym miejscu | fot.: stock.adobe.com

Nawet w środku sezonu letniego możesz znaleźć takie lokum nad Bałtykiem, w którym nie będzie Cię męczył tłum turystów. Wciąż jeszcze znajdują się na wybrzeżu miejsca idealne do kontemplacji i spokojnego odpoczynku. Oto sprawdzone miejscowości, w których warto się zaszyć w wakacje.

Perfekcyjnym miejscem są małe kurorty. Dobry rozwiązaniem jest zarezerwowanie pobytu gdzieś „pomiędzy” – tak by mieć święty spokój, a jednocześnie szybko dostać się do ulubionej kawiarni czy restauracji. Doskonale sprawdzą się domki Niechorze, czyli komfortowy nocleg oferujący wszystko w jednym miejscu. Nie musisz się przemieszczać i tracić czasu na dojazdy. Codziennie schodzisz na plażę, którą masz w zasięgu ręki i wracasz do wyposażonego we wszystko lokum. Jaki cel podróży wziąć jeszcze pod uwagę, jeśli chcesz dobrze wypocząć?

Pustkowo

To nie skażona licznymi tłumami miejscowość, która zachwyca szeroką i piaszczystą plażą. Możesz wzdłuż wybrzeża dojść do Trzęsacza, w którym znajdują się ruiny gotyckiego kościoła z XIII w. Pustkowo zachęca także ciekawymi szlakami rowerowymi. Jeśli jesteś fanem jednośladu, wybierz się na 9 km przejażdżkę Śladami Zabytków Architektury. Podróż rozpoczyna się w Trzęsaczu i wiedzie przez teren pałacu otoczonego kasztanami jadalnymi. Po drodze mija się nie tylko zabytki, ale również tereny zielone.  Z kolei Zachodni Szlak Łącznikowy jest krótszy i ma długość około 3 km – idealny dla rodziny z dziećmi.

Rogowo

Jest nieduże, ale ma wiele do zaoferowania. To lokalizacja na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Resko Przymorskie. Plaża jest piaszczysta i czysta, a jezioro daje duże możliwości uprawiania sportów wodnych i wędkowania. Miłośników historii zaciekawi fakt, że kiedyś istniała tu niemiecka jednostka lotnicza, a po wojnie także polski garnizon. Dzisiaj można zwiedzać w tym miejscu opuszczone hangary hydroplanów. Rogowo leży w Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasie Nadmorskim, chronionym obszarze siedlisk przyrodniczych, co jest wspaniałą wiadomością dla osób kochających spacery.

Ustronie

Letnie kąpielisko Ustronia obejmuje prawie 2 kilometry linii brzegowej, jest zadbane i ma fachową opiekę ratowników. Wybierając się na plażowanie z dziećmi, możesz spokojnie zażywać kąpieli słonecznych, podczas gdy maluchy będą bawić się na plaży. Oprócz molo i szerokiej plaży Ustronie kusi dodatkowymi atrakcjami. Możesz wybrać się do Skansenu Chleba i poznać pracę piekarza od kuchni. W Sky-Parku znajduje się najwyższa wieża widokowa w kraju! Na terenie obiektu dostępne są również ścieżki edukacyjne, wystawy oraz plac zabaw dla dzieci. W Ustroniu jest sporo zieleni i przyjemnych ławeczek, na których możesz spokojnie odpocząć w cieniu.

Sarbinowo

Miejscowość jest sąsiadem Mielna, ale to zdecydowanie spokojniejsze lokum. Ma równie piękną plażę i kąpielisko, obok którego rozciąga się promenada. Wokół Sarbinowa przebiega kilka szlaków turystycznych, a 5 km dalej znajduje się latarnia Morska w Gąskach, do której można dojść plażą. Ciekawostką jest fakt, że kiedyś Sarbinowo leżało aż 1,5 km od linii brzegowej, ale niszczycielska siła morza pochłonęła spory skrawek lądu. Wieś jest chroniona murem oporowym, ustawiony na długości 1 km wzdłuż plaży. Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest kościół z 1856 roku. To wyjątkowo spokojne miejsce – wspaniałe do medytacji.

Materiał partnera

Tags from the story
, , ,