Przedłużenie wakacji w postaci workation? Domki na Mazurach zapraszają!

domek na mazurach
Workation pozwala ładować baterie i wyciszać umysł nie tylko w trakcie standardowego dwutygodniowego urlopu, ale praktycznie codziennie, natychmiast po wyłączeniu laptopa | fot.: materiał partnera

Pandemia mocno zmieniła zwyczaje zawodowe Polaków. Wielu pracodawców zauważyło, że pracownicy wykonujący swoje obowiązki w ramach home office są równie efektywni, a w dodatku bardziej zadowoleni i zmotywowani do pracy. Jednak praca z domu to tylko jeden ze sposobów nadawania kolorytu sferze zawodowej. Coraz bardziej popularnym trendem staje się workation, czyli łączenie wakacji z pracą.

Szukając idealnej destynacji na workation, warto rozważyć Mazury, czyli jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Wiele tutejszych ośrodków wczasowych przygotowało się na gości wykonujących swoje obowiązki zawodowe w trakcie pobytu i oferuje znacznie więcej niż tylko wynajem domków. Mazury zamiast miejskiego zgiełku i biurowca? To brzmi naprawdę atrakcyjnie!

Wszystkie zalety workation

Przeciętny Polak w dni robocze pracuje 8 godzin, chociaż wiele osób sporo czasu poświęca na dojazdy do pracy. Wolny czas warto spędzać w taki sposób, by przynajmniej na kilka godzin zapomnieć o obowiązkach zawodowych, dlatego workation jest tak atrakcyjną propozycją. Po zakończeniu pracy – zamiast wracać do mieszkania lub domu – można przebywać w wakacyjnej destynacji i czerpać z niej pełnymi garściami.

Workation pozwala ładować baterie i wyciszać umysł nie tylko w trakcie standardowego dwutygodniowego urlopu, ale praktycznie codziennie, natychmiast po wyłączeniu laptopa. Taki model pracy od dawna stosuje wielu freelancerów i przedstawicieli wolnych zawodów. Dziś z zalet workation korzystają również pracownicy etatowi!

Wynajem domków. Mazury to świetna destynacja na workation

Dlaczego na workation warto wybrać właśnie Mazury? Ponieważ przepiękne krajobrazy i przyroda znakomicie kontrastują ze zgiełkiem miasta, światem biurowców i korporacji. Świetnie wyposażone, ogrzewane domki na Mazurach pozwalają po godzinach pracy oderwać się od miejskiej monotonii. Spacer po Mazurskim Parku Krajobrazowym albo popołudniowy spływ kajakowy to ciekawsza perspektywa od wizyty w galerii handlowej i frustrujących, przymusowych postojów w miejskich korkach.

Osoby decydujące się na workation mają możliwość zajmowania się swoim relaksującym hobby, na przykład kolarstwem, kajakarstwo, żeglarstwem, wędkowaniem lub grzybobraniem. W mieście te przyjemne chwile są zazwyczaj dostępne wyłącznie w weekendy, ale w większości przypadków wymagają pokonania kilkudziesięciu kilometrów. Wynajem domków na Mazurach sprawia, że to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki!

Domki na Mazurach w ośrodku Ruciane Park – przedłuż tegoroczne wakacje!

Z myślą o gościach praktykujących workation coraz więcej mazurskich ośrodków proponuje wynajem domków. Mazury to wiele ciekawych destynacji, a jedną z najwspanialszych jest miejscowość Ruciane-Nida i tutejszy ośrodek Ruciane Park. Na gości czekają ogrzewane i doskonale wyposażone domki na Mazurach z widokiem na jezioro. Tutejsza restauracja serwuje wspaniałe przysmaki, a wieczorem można liczyć na muzykę na żywo. Na terenie ośrodka znajdują się plaża, port i wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Ponadto Ruciane Park to ośrodek doskonale przygotowany na workation. Klimatyzowane biuro z wygodnymi fotelami, hamakami i pufami stwarza doskonałe warunki do pracy. Szybki internet światłowodowy skraca dystans do współpracowników pozostających w firmie. Dostęp do biura jest całkowicie bezpłatny dla gości ośrodka.

Poznaj wszystkie zalety workation w ośrodku Ruciane Park!

Materiał partnera

Tags from the story
, ,