Ustronie Morskie, czyli wymarzona destynacja na urlop nad morzem!

ustronie morskie
Mimo mniejszej sławy w porównaniu do Międzyzdrojów, Kołobrzegu czy Trójmiasta niewiele nadbałtyckich miejscowości może pochwalić się tak przyjazną urlopowiczom infrastrukturą jak Ustronie Morskie | fot.: materiał partnera

Planujesz urlop nad Bałtykiem, jednak odstraszają cię tłumy turystów? Nadmorskie kurorty rzeczywiście w sezonie urlopowym są przepełnione, ale istnieją od tej reguły wyjątki – na przykład Ustronie Morskie. Domki nad morzem w tej niewielkiej i spokojnej miejscowości to wspaniała okazja, by spędzić urlop w miłej, niemal prywatnej atmosferze. Poznaj wszystkie zalety pobytu w Ustroniu Morskim!

Ustronie Morskie – ośrodki wypoczynkowe dla wymagających

Mimo mniejszej sławy w porównaniu do Międzyzdrojów, Kołobrzegu czy Trójmiasta niewiele nadbałtyckich miejscowości może pochwalić się tak przyjazną urlopowiczom infrastrukturą jak Ustronie Morskie. Ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane w tej gminie doskonale odpowiadają na potrzeby swoich gości. Większość z nich pragnie czerpać pełnymi garściami z pobytu nad morzem, ale jednocześnie znaleźć spokojną nadbałtycką oazę. Taką właśnie stało się Ustronie Morskie. Domki nad morzem zlokalizowane w lesie tuż przy plaży z bezpośrednim widokiem na morze są tutaj standardem. Często wyróżniają się naprawdę wysokim standardem – wyposażone w aneks kuchenny, własną łazienkę i inne udogodnienia. Dla miłośników natury przygotowano również pola kempingowe.

Esencja nadbałtyckich plaż

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Ustronie Morskie? Domki nad morzem o wysokim standardzie to nie wszystko. Warto wspomnieć, że tutejsza plaża łączy w sobie wszystkie najwspanialsze cechy polskiego wybrzeża. Biały piasek sprawia, że Ustronie Morskie nie odstaje od kurortów z południowej Europy. Tutejszy klif to wspaniały punkt widokowy i tło do wykonania pamiątkowych zdjęć. Urlopowicze mogą także wybrać się na aż dwa mola spacerowe, które nie są tak zatłoczone jak słynne molo w Sopocie.

Atrakcje i rekreacja

Pobyt w Ustroniu Morskim gwarantuje, że goście nigdy się nie nudzą. Przez teren gminy przebiega malownicza trasa rowerowa, a w okolicy znajdują się także bardzo atrakcyjne szlaki do spacerów i nordic walking. Okoliczny krajobraz tworzy nie tylko plaża, ale również przepiękne lasy. Jeśli chodzi o rekreację, trzeba jeszcze wspomnieć o coraz bardziej popularnych w naszym kraju sportach wodnych.

W okolicy nie brakuje dodatkowych atrakcji, w sam raz na mniej słoneczne dni. Jedną z ciekawszych stanowi kompleks ogrodów pokazowych Hortulus ze strefami tematycznymi i labiryntem stworzonym z żywopłotów. Tutejszy Skansen Chleba pozwala gościom poznać tradycyjną lokalną kuchnię i doskonalić technikę własnych wypieków. W pobliżu znajdują się również pole golfowe i kryty basen z kręgielnią.

Ośrodek wypoczynkowy Ustronie Park zaprasza

Gdzie przenocować, odwiedzając Ustronie Morskie? Ośrodki wypoczynkowe w tej gminie mają wiele do zaoferowania, a jednym z najciekawszych jest ośrodek Ustronie Park. Na jego terenie znajdują się rodzinne domki premium z doskonałym wyposażeniem i ogrzewaniem. Co ważne, usytuowane są w lesie, bezpośrednio przy niemal prywatnej plaży. Na terenie ośrodka nie brakuje atrakcji dla najmłodszych w postaci animacji, a także obiektów sportowych. W tutejszym beach barze odbywają się koncerty i recitale, a po pełnym atrakcji dniu relaks dla ciała zapewnia sauna!

Odwiedź Ustronie Morskie, aby poznać Bałtyk z jego najlepszej strony!

Materiał partnera