Znajdź równowagę. Podróżuj sam

samotna podróż
Podczas podróży miej przy sobie jedynie smartfon z mapami i ważnymi kontaktami | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Czasami życie ma taką prędkość, że aż cię to zadziwia. W jednej chwili znajdziesz się w kołowrotku pracy i innych wydarzeń, w którym zostaniesz zmielony, a jeśli nie dokonasz radykalnej zmiany, możesz stracić zdrowie. Tą zmianą może być po prostu spakowanie się i wyjazd. W jaki sposób podróż solo może ci pomóc i jak się do niej przygotować?

Zacznij od początku

Dbając o podstawowe rzeczy, takie jak jedzenie, transport i komunikację, twoje codzienne zmartwienia będą wydawać się małostkowe i nauczysz się patrzeć na nie inaczej. Wróć do pomyślnego początku, a będziesz miał mnóstwo czasu, aby zdobyć trochę miejsca do namysłu i prawdopodobnie uzyskasz zupełnie nową perspektywę.

Spakuj się efektywnie i minimalistycznie

Spakuj tak mało jak to możliwe. Jeśli wybierasz się na dłużej niż miesiąc, nie ma znaczenia, czy jest to pół roku, czy rok. Z pewnością będziesz potrzebował tylko podstawowych ubrań przez 10 dni, a zawsze gdzieś je w międzyczasie wypierzesz. Przygotuj się na różne warunki pogodowe, wybierz jak najwięcej z lekkich i oddychających materiałów. Dodaj dobrze wyposażony zestaw pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a zminimalizuj ilość kosmetyków. Wreszcie nie zapomnij zapakować naprawdę wygodnych butów, które przetestujesz wcześniej.

Nie planuj

Możesz luźno zaplanować gdzie i kiedy będziesz, ale nie planuj szczegółowo. Będziesz miał miejsce na improwizację i swobodne spotkanie, aby cię wzbogacić, a dostaniesz się do miejsc, na które inaczej byś nie spojrzał. Nie bacząc na twój plan, żadna zmiana nie sprawi, że poczujesz się swobodnie i pozbędziesz się stresu.

Pozostaw elektronikę za sobą

Skonfiguruj automatyczną odpowiedź w wiadomości e-mail na czas nieobecności i zastanów się, czy musisz brać ze sobą notes lub tablet. Większość naszych stresów i poczucie przepełnienia informacjami pochodzi z nieustannych impulsów dostarczanych nam przez komputery. Jeśli zminimalizujesz ilość urządzeń, które zabrałeś ze sobą, nauczysz się być wolny od nich i zwolnisz miejsce na nowe rzeczy i pomysły. Podczas podróży miej przy sobie jedynie smartfon z mapami i ważnymi kontaktami.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,