7 powodów dla których warto korzystać z cateringu domowego?

catering domowy
Co zyskujemy stawiając na catering domowy? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jedzenie z całą pewnością należy do czynności miłych. Jego przygotowywanie już nie koniecznie, szczególnie jeśli musimy to robić codziennie, a mamy z reguły całą masę innych obowiązków. Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji? Tak. Jedną z opcji może być tzw. dieta pudełkowa, która znana jest również jako catering domowy. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przyjrzymy się temu w poniższym tekście.

Co zyskujemy stawiając na catering domowy?

Oto 7 zalet, które uznaliśmy za kluczowe:

1. Oszczędność czasu

Jednym z największych atutów cateringu domowego jest to, że oszczędzamy mnóstwo czasu na przygotowywanie posiłków. Nie musimy stać godzinami w kuchni ani chodzić po sklepach w poszukiwaniu składników. Wystarczy, że zamówimy catering domowy w wybranej wcześniej firmie, a gotowe dania zostaną dostarczone pod nasze drzwi wczesnym rankiem. Możemy je jeść w dowolnym momencie i miejscu, zabierając pudełka ze sobą. Dzięki temu zyskujemy więcej czasu na pracę, odpoczynek, hobby.

2. Dostosowanie diety do osobistych preferencji

Catering domowy daje nam możliwość wyboru diety, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i upodobaniom. Możemy wybierać spośród 10-15 typów i zdecydować się na dietę wegetariańską, wegańską, bezglutenową, bezlaktozową, niskokaloryczną, keto, paleo, dla aktywnych i wiele innych. Możemy też ustalać preferowaną ilość kalorii, a także określić swoje alergie, nietolerancje czy ulubione smaki. Trudno sobie wyobrazić, aby w domowych warunkach gotować na tak wiele sposobów bez spędzania w kuchni całego wolnego czasu.

3. Zróżnicowane posiłki

Dieta pudełkowa, czyli inaczej catering domowy to nie tylko zdrowe, ale też smaczne i urozmaicone jedzenie. Nie musimy się martwić o nudę w diecie ani o powtarzanie się tych samych dań. Catering oferuje zawsze bogaty wybór potraw z różnych kuchni świata, przygotowanych z sezonowych i świeżych produktów. Możemy cieszyć się różnorodnymi smakami i aromatami, a także odkrywać nowe przepisy i inspiracje kulinarne, które możemy wykorzystać w przyszłości. Koniec z ciągłym zastanawianiem się, co by tu dziś ugotować.

4. Brak gotowania i mycia

Korzystanie z cateringu domowego to również mniej sprzątania, które również pochłania czas. Nie musimy się przejmować gotowaniem ani myciem garnków, patelni i talerzy. Nawet jeśli mamy zmywarkę, wymaga ona napełnienia, użycia kostek do mycia, a następnie opróżnienia. Tymczasem catering domowy dostarcza nam posiłki w specjalnych opakowaniach, które są łatwe w użyciu i utylizacji. Dzięki temu w naszej kuchni łatwiej utrzymać czystość.

5. Wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych

Kolejna korzyść z cateringu jest taka, że pomaga on wyrabiać zdrowe nawyki żywieniowe, takie jak regularne spożywanie posiłków, kontrola porcji, zbilansowanie składników odżywczych czy unikanie przekąsek i podjadania byle czego, jeśli czujemy głód. Dobry catering domowy wspiera organizm w utrzymaniu właściwej wagi ciała, co bezpośrednio wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną.

6. Bycie w zgodzie z ideą Zero Waste

Dobro planety nie jest Ci obce? Catering to także sposób na bycie eko i dbanie o środowisko. Dieta pudełkowa ogranicza ilość odpadów żywnościowych, które powstają podczas zakupów, gotowania i przechowywania jedzenia. Nie marnujemy zatem jedzenia. Pudełka, w których dostarczany jest catering są przyjazne dla natury, są biodegradowalne lub nadają się do ponownego wykorzystania. Dzięki temu jesteśmy w zgodzie z ideą Zero Waste.

7. Wygoda dla osób, które mało bywają w domu

Catering domowy to idealna opcja dla osób, które dużo pracują poza domem lub mają nieregularny tryb życia. Dostarczone rano posiłki możemy zabrać ze sobą do pracy i zjeść na spokojnie korzystając ewentualnie z kuchenki mikrofalowej. Dzięki temu nie musimy chodzić i przepłacać za lunch, czy myśleć co by tu zjeść dzisiaj na obiad.

Obalamy mit, że catering domowy do bardzo duży wydatek

Dosyć często można spotkać się z opinią, iż catering domowy jest drogi. Spójrzmy jednak, ile otrzymujemy w zamian. Zanim coś trafi na nasz talerz, musi zostać kupione, ugotowane, a następnie musi zostać posprzątane. Dodajmy do tego ciągłe wymyślanie posiłków. To wszystko pochłania mnóstwo czasu. Jeśli wszystko dobrze policzymy, okaże się, że dieta pudełkowa jest droższa, ale w zamian za to daje nam najcenniejszą rzecz. Więcej wolnego czasu. Mamy nadzieję, że tym tekstem zachęcimy przynajmniej kilka osób, do rozważania decyzji o skorzystaniu z tego typu usług.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story