Jakie urządzenia ułatwią Ci przygotowywanie posiłków?

Dania dobrze przygotowane
W kuchni warto zadbać o posiadanie takich urządzeń, które będą pomagać, a nie przeszkadzać w gotowaniu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesna technologia odnosi się nie tylko do sprzętów multimedialnych, smartfonów i telewizorów, ale także do urządzeń, które przydają się w trakcie przyrządzania dań dla całej rodziny. Warto zdecydować się na zakup takich sprzętów kuchennych, które posiadają inteligentne rozwiązania.

Sterowanie gestem w kuchni

W kuchni warto zadbać o posiadanie takich urządzeń, które będą pomagać, a nie przeszkadzać w gotowaniu. Oznacza to, że warto postawić na rozwiązania typu smart, które charakteryzują się dopasowywaniem do potrzeb użytkowników. Świetnym przykładem takiego urządzenia może być piekarnik z funkcjonalnością kuchenki mikrofalowej. Dzięki temu wcale nie trzeba decydować się na zakup dwóch urządzeń, tylko można zaoszczędzić miejsce w swojej kuchni. Inteligentne piekarniki otwierają się za pomocą gestów. Przykładowo, po dotknięciu łokciem w uchwyt od piekarnika drzwiczki samoczynnie się otworzą. W ten sposób wcale nie trzeba planować, gdzie położyć tacę z wypiekami lub jak utrzymać w jednej dłoni naczynie żaroodporne, a drugą dłonią złapać za uchwyt. Kolejnym prostym i przyjemnym rozwiązaniem typu smart jest inteligentny okap, którym można sterować za pomocą gestów. Wystarczy przesunąć dłonią w odpowiednią stronę, a okap włączy się lub zapalone zostanie dodatkowe światło. W ten sposób nie trzeba każdorazowo myć rąk i ich wycierać, tylko można swobodnie przygotowywać potrawy. Takich efektywnych rozwiązań można znaleźć jeszcze więcej na stronie https://znamysieodkuchni.pl/, gdzie przedstawione są artykuły, porady ekspertów i blogerów.

Efektywne zmywanie po posiłkach

Poza przygotowywaniem potraw znaczenie ma także szybkie i efektywne sprzątanie po obiedzie lub kolacji. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne zmywarki, w których wystarczy włączyć odpowiedni program, a reszta zostanie zrobiona przez urządzenie. Obecne zmywarki mają bardzo dużą różnorodność, jeśli chodzi o nowoczesne funkcje. Przykładem mogą być programy takie jak ekstra higiena lub szybkie suszenie. Dodatkowo producenci zdają sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma optymalne wykorzystywanie przestrzeni, dlatego niektóre zmywarki posiadają dodatkowe szuflady. Z kolei, dla osób, które nie są w stanie załadować całej powierzchni zmywarki, bo mają mało naczyń, przygotowane zostały programy typu HalfLoad, które pozwalają na załadunek tylko połowy dostępnej przestrzeni. Niektóre zmywarki mają także specjalne funkcje, na przykład do mycia naczyń delikatnych lub kieliszków. Wszystkie nowoczesne rozwiązania są nie tylko wygodne, ale także łatwe w obsłudze i intuicyjne. Z innowacyjnych rozwiązań korzystać może praktycznie cała rodzina, a praktyczne funkcje sprawiają, że urządzenia są bezpieczne także dla dzieci. Sprzęty typu smart ułatwiają przygotowywać posiłki, sprzątać po gotowaniu, a także dbać o komfort wszystkich domowników.


Materiał partnera zewnętrznego