Jak wybrać odpowiednią klatkę dla chomika?

chomik
Choć chomiki są mało wymagającymi zwierzętami, ich potrzeby muszą być zaspokojone | fot.: materiał partnera

Klatki dla małych zwierząt (na przykład chomików lub świnek morskich) bez problemu znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Nie każda klatka dla chomika będzie jednak odpowiednia! Choć chomiki są mało wymagającymi zwierzętami, ich potrzeby muszą być zaspokojone, by mogły wieść szczęśliwe, zdrowe życie. Na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla chomika?

  • Klatka dla chomika – rodzaje
  • Wszystko, co niezbędne dla chomika: klatka i akcesoria
  • Po wyborze klatki – lokalizacja

Klatka dla chomika – rodzaje

W sklepach znajdziemy bardzo różnorodne rodzaje klatek dla chomików. Niektóre wykonane są z plastiku – to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie. Niska cena to jednak jedna z nielicznych zalet klatek plastikowych. Są one bardzo podatne na uszkodzenia, dodatkowo – stosunkowo szybko odbarwiają się, niszczą i rysują, tracąc estetyczny wygląd. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na zakup klatki metalowej – która posłuży nam przez długi czas. 

Ważny jest rozmiar klatki – oczywiste jest to, że większa klatka zapewnia zwierzęciu większy komfort. Zbyt mała klatka nie służy dobremu samopoczuciu chomika!

Wszystko, co niezbędne dla chomika: klatka i akcesoria

Sama klatka to nie wszystko – trzeba też wyposażyć ją we wszystkie niezbędne akcesoria. Funkcjonalne gadżety sprawią, że opieka nad chomikiem będzie łatwiejsza, a zwierzątko będzie czuło się komfortowo. Najważniejsze są karmidła i poidełka – dzięki którym chomik może wygodnie się posilać, a my bez problemu utrzymamy w klatce porządek i ład. Chomiki potrzebują rozrywki i zabawy – warto więc zainwestować w domki, zabawki lub hamaki. W wielu sytuacjach mogą nam się przydać także akcesoria służące do transportu chomików. 

Po wyborze klatki – lokalizacja

Gdzie najlepiej jest ustawić zakupioną klatkę dla chomika? To bardzo ważna kwestia! Przede wszystkim – chomik nie powinien stale przebywać w miejscu narażonym na przeciągi, silne powiewy wiatru lub intensywne nasłonecznienie. Najlepszym miejscem na klatkę jest więc bardziej ustronny kącik – jednak nie bezpośrednio obok grzejnika, który zwykle emituje zbyt dużo ciepła. Obserwowanie zachowań i zabaw chomika to nie lada atrakcja dla całej rodziny – więc warto zadbać o umieszczenie klatki w dość dobrze widocznym miejscu. 

Idealnie dostosowana do potrzeb chomika klatka to podstawa, jeśli chcemy zadbać o zadowolenie i zdrowie naszego pupila. Dostarczając mu wszystko, czego potrzebuje, w odpowiedzialny sposób podchodzimy do kwestii opieki nad zwierzęciem. Szeroki wybór klatek dla chomików znajdziesz na stronie https://hubun.pl/104-klatki.

Materiał partnera

Tags from the story
,