Szelki dla psa – kiedy warto je stosować i jak dobrać je do naszego czworonoga?

szelki dla psa
Psie szelki nie mogą bowiem krępować psa, robić mu krzywdy, ale także nie utrudniać właścicielowi panowania nad czworonogiem w trakcie spaceru | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Właściciel czworonoga musi zatroszczyć się o odpowiednią dietę psa, odpowiednio dobrane akcesoria, a także o kwestie zdrowotne pupila. Jeśli chodzi o odpowiednie żywienie psa należy dobierać właściwą karmę, odpowiednią do wieku i rasy psiaka. Natomiast jeśli chodzi o akcesoria to tutaj jest naprawdę szeroki wybór produktów, począwszy od zabawek, przez miejsca do spania po szelki dla psa. Jeśli chodzi o te ostatnie, warto przyjrzeć im się bliżej, aby dobrze dobrać je dla naszego czworonoga.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co warto wiedzieć o szelkach dla psa
  • jak dobrać szelki dla psa dla naszego czworonoga

Na rynku znajdziemy wiele typów szelek dla psa. Jednak warto je dobierać pod kątem funkcjonalności, rasy psa, jego wielkości oraz wagi. Dzięki temu zarówno pies jak i właściciel będą zadowoleni z doboru szelek. Psie szelki nie mogą bowiem krępować psa, robić mu krzywdy, ale także nie utrudniać właścicielowi panowania nad czworonogiem w trakcie spaceru. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie szelek dla psa?

Szelki typu guard dla psa – najważniejsze informacje

Jak wspominaliśmy na rynku znajdziemy wiele rodzajów szelek dla psa. Jednak szelki typu guard dla psa to idealny wybór pod kątem wygody, komfortu użytkowania przez psa oraz swobody kontrolowania psa dla właściciela. Jednocześnie szelki guard dla psa mają tę ogromną zaletę, że nie krępują ruchów i nie ocierają ciała psa, nie czyniąc mu tym samym żadnej cielesnej krzywdy. Dodatkowo konstrukcja szelek guard dla psa sprawia, że kręgosłup czworonoga jest jednakowo obciążony. Nacisk na kręgosłup psa jest równomierny dzięki wspomnianej konstrukcji szelek. Szelki nie blokują przednich kończyn i zapewniają psy swobodę ruchów.

Szelki guard dla psa – jak dopasować je dla naszego czworonoga

Dopasowanie szelek dla psa zależy od rasy psa, jego uwagi oraz wieku. Przede wszystkim szelki należy dopasować do ciała psa tak, by nie utrudniały mu poruszania, a jednocześnie umożliwiały kontrolę ruchu psa przez właściciela, który ma do szelek dopiętą smycz. Warto pamiętać, że psu powinno być wygodnie w szalkach w trakcie długich spacerów. Nie powinny krępować mu ruchów ani za bardzo ściskać. Dlatego odpowiedni rozmiar szelek należy dobrze dopasować do psiaka. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, warto zapytać w sklepie zoologicznym, bądź w sklepie z akcesoriami dla psa, jak takie szelki dopasować. Dzięki temu nasz pies będzie się czuł dobrze i swobodnie. Z drugiej strony właściciele psów zwracają uwagę na to, że szelki guard dla psa są nie tylko praktyczne, funkcjonalne i wygodne, ale także doskonale się prezentują. Dla właścicieli czworonogów ważna jest nie tylko wygoda i funkcjonalność, ale także to by ich ukochany pupil prezentował się doskonale w szelkach dla psa. Szelki typu guard spełniają wszystkie te wymagania. Warto więc zainwestować w ich zakup.

Gdzie kupić szelki typu guard?

Szelki dla psa typu guard kupimy w każdym sklepie zoologicznym. Jeżeli chcemy mieć szeroki wybór lub mamy specyficzne wymagania (np. ciężar psa lub szukamy szelek dla psów ras małych), warto skorzystać ze sklepów internetowych (np.https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/szelki-dla-psa/guard/). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „szelki guard” lub „szelki guardy” i naszym oczom ukaże się lista sklepów internetowych, gdzie będziemy mogli je zakupić. Przeglądając ich ofertę bez problemu znajdziemy odpowiednie szelki dla swojego pupila. Pamiętajmy również, że w przypadku, gdy szelki guard nie spełnią naszych oczekiwań, będziemy mogli je bez problemu zwrócić. Udanych zakupów.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story