Najnowsze rozwiązania i aplikacje na smartfony. Sprawdź, czy je masz, bo warto!

aplikacje na smartfona
Niestety, w poszukiwaniu nowych pozycji w sklepie Google Play czy iOS Store, nietrudno natrafić na taką, która jest przeładowana reklamami lub pełni wyłącznie wysokospecjalistyczne funkcje | fot.: stock.adobe

Aplikacje na smartfony większości z nas kojarzą się z nieodłączną częścią tych systemów. Niestety, w poszukiwaniu nowych pozycji w sklepie Google Play czy iOS Store, nietrudno natrafić na taką, która jest przeładowana reklamami lub pełni wyłącznie wysokospecjalistyczne funkcje. Taka aplikacja nie dość, że nie sprawdza się dla większej części użytkowników to niepotrzebnie zabiera ograniczone miejsce w pamięci urządzenia. Poniższe zestawienie aplikacji na smartfony uwzględnia tylko przestronne rozwiązania gotowe do wykorzystania przez każdego.

Google Drive, Google Assistant, Google Maps

Dla użytkujących Androida aplikacje te mogą wydawać się oczywistą oczywistością, jednak zwolennicy urządzeń marki Apple nie zawsze posiadają tę świadomość.

Google to spółka, która dla większości internautów jest monopolistą na rynku internetowych wyszukiwarek. Gigant z Mountain View ze względu na swoje szerokie możliwości oferuje usługi nawigacyjne, wspierające w codziennych zadaniach wskazówki z użyciem asystenta głosowego i wirtualny dysk w chmurze do przechowywania istotnych danych.

Google Maps z funkcją map offline pozwoli na odnalezienie się nawet w najmniej znanym terenie, Google Assistant może rozwiązać za nas obliczenie matematyczne, odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie czy ustawić budzik. Z kolei Google Drive pomaga uporać się z problemem ograniczonej przestrzeni dyskowej i przesyłaniem dużych plików ze swoimi znajomymi.

Launcher Nova

Aby zrozumieć czym jest Launcher Nova, powinniśmy zaznajomić się z samą koncepcją Launchera. Launcher to nic innego, jak nakładka w formie aplikacji zmieniająca wygląd części interfejsu: kolorów, ikon, drawera i siatki. Elementy możemy dostosowywać według wcześniej przygotowanych zestawów pobieranych z internetu. Poza samym wyglądem, możemy personalizować zachowanie.

Launcher Nova ma tę zaletę, że jest świetnie zoptymalizowany i praktycznie nie obciąża naszego systemu, a w prosty i intuicyjny sposób odświeża wygląd interfejsu.

Photo Watermark

Idea aplikacji Photo Watermark jest prosta. Pozwala modyfikować zdjęcia przy użyciu gotowych ustawień. Użytkownik ma możliwość wstawienia dowolnego tekstu, dodania efektów i zmieniania wielkości. Przydatna jest dla fotografów i umieszczających swoje prace w Social Media. Aplikacja na Androida jest darmowa. Alternatywą na iOS jest eZy Watermark lite.

Evernote

Jeśli jeszcze nie korzystasz z żadnej aplikacji do robienia notatek to Evernote będzie perfekcyjnym trafem. Aplikacja dostępna na kilku platformach (Windows, Android, iOS) pozwala wykonywać notatki z użyciem tekstu, zdjęć, wideo, rysunków, ale nie ogranicza się do tego. Wielofunkcjonalność w połączeniu z przyjemnym interfejm i opcją synchronizacji pomiędzy platformami to prawdopodobnie najlepsze oprogramowanie poprawiające naszą produktywność.

Najlepszą aplikacją pod względem użyteczności i dostępności są usługi Google. Są dostępne nawet w najstarszych wersjach Androida i iOS, a ich funkcjonalność drastycznie ułatwia nasze życie. Kiedy nudzi nas wygląd domyślnego Androidowego interfejsu doskonale sprawdzi się launcher. Dla fotografów i zainteresowanych publikacją swojej pracy artystycznej w mediach społecznościowych przyda się Photo Watermark. Przy tworzeniu list zakupów, tabeli danych i robieniu notatek na pierwszym miejscu jest Evernote.


CMI