Szybka karta pamięci do nagrywania – jaka będzie najlepsza?

szybka karta pamięci
Karta pamięci to niewielki nośnik, na którym możesz przechowywać swoje pliki | fot.: materiał partnera

Doskonałe parametry i wydajność to cechy charakterystyczne nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Mimo to niektóre z nich mogą wymagać od nas dodatkowej karty pamięci, która okazałaby się pomocna w gromadzeniu istotnych dla nas plików. Bardzo dobrym przykładem są filmy tworzone w formacie 4K. Tworzenie filmów w tej rozdzielczości staje się coraz bardziej popularne i zdaje się stawać standardem, a wpływ na to ma bardzo dobra jakość nagrywanego obrazu. Dotyczy to zarówno kamer, aparatów, jak i smartfonów. Jednak by móc nagrywać w jakości 4K, potrzeba nam odpowiedniej przestrzeni, istotna jest również klasa prędkości. Zastanawiasz się, jaka jest najszybsza karta pamięci? Która karta pamięci do filmów okaże się odpowiednia? Sprawdź nasz krótki przewodnik!

Karta pamięci do filmów – czy jej rodzaj ma znaczenie?

Czym jest najszybsza karta pamięci? Niezależnie od tego, czy interesuje nas karta pamięci do nagrywania, telefonu czy aparatu, ich pochodzenie jest takie samo. Karta pamięci to niewielki nośnik, na którym możesz przechowywać swoje pliki. Oprócz tego zapisane zdjęcia lub filmy możesz przenosić na inne urządzenia. W przypadku kart pamięci możemy wyróżnić karty pamięci SD (np. do aparatu lub kamery) oraz microSD. Jak wskazuje nazwa, karta microSD stosowana jest w przypadku mniejszych urządzeń, np. telefonu.

Przed zakupem warto pamiętać, że karta pamięci do filmów powinna być dostosowana do parametrów i możliwości urządzenia. Jeśli jej wielkość okaże się nieodpowiednia, urządzenie nie wykryje obecności karty i skorzystanie z niej nie będzie możliwe.

Dlaczego karta pamięci do nagrywania ma aż tak duże znaczenie? Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę na to, w jakich warunkach będziesz nagrywać swoje filmy. Jeśli są one związane np. z aktywnością fizyczną lub sportami ekstremalnymi, ważne, aby szybka karta pamięci była odporna na kurz czy wilgoć.

Jeśli interesuje Cię nagrywanie filmów w formacie 4K, pamiętaj, że waga utworzonego pliku może okazać się dość spora. Dlatego jeśli nie chcesz martwić się tym, że zabraknie Ci pamięci w najważniejszym momencie, powinna zainteresować Cię karta pamięci do nagrywania w 4K.

Szybka karta pamięci – dlaczego szybkość ma znaczenie?

Jeśli interesuje Cię karta pamięci do nagrywania w 4K, przed jej zakupem powinieneś zwrócić uwagę na szybkość zapisu oraz przesyłania danych. Dlaczego? Karta pamięci do nagrywania musi nadążyć za ciągłym dopływem danych. Jaka karta pamięci sprawdzi się w tym celu? To proste. Rozważ karty z klasą U3.

Jaka karta pamięci do nagrywania w 4K?

Nie wiesz, jaka karta pamięci do nagrywania w 4K okaże się właściwym wyborem? Sprawdź produkty dostępne w ofercie marki Samsung, na przykład kartę pamięci PRO Ultimate 2023 microSD.

To świetny wybór dla twórców, którym zależy na kreatywności i produktywności. To z kolei zasługa sekwencyjnego odczytu i zapisu z prędkościami* do 200 i 130 Mb/s. Z kolei klasyfikacje U3 i V30** oznaczają, że rejestracja filmów UHD 4K*** może odbywać się w czasie rzeczywistym.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Powyższe szybkości odczytu i zapisu są oparte na testach wewnętrznych przeprowadzonych w kontrolowanych warunkach. Rzeczywista szybkość zależy od pojemności karty. Deklarowaną wydajność uzyskano przy zastosowaniu kart microSD PRO Ultimate z czytnikami firmy Samsung.

**Klasa szybkości UHS 3 to wydajność przewidziana do rejestracji filmów UHD 4K w urządzeniach z obsługą standardu UHS. Stale utrzymywana szybkość zapisu 30 MB/s (klasa UHS V30) to wydajność przewidziana do rejestracji filmów w czasie rzeczywistym w urządzeniach z obsługą standardu UHS. Patrz: www.sdcard.org/consumers/speed

***Rejestracja filmów UHD 4K (3840 x 2160) na kartach o pojemności 512, 256 i 128 GB. Kompatybilność karty z urządzeniem zależy od urządzenia hosta.

Tags from the story