Aplikacje bankowe – podstawowe informacje dla użytkowników

mężczyzna używający aplikacji bankowej
Niektóre banki umożliwiają pobranie swoich aplikacji w wersji demo, dzięki czemu każda osoba może ją przetestować i ocenić dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji | fot.: materiał partnera

Aplikacje bankowe na stałe zadomowiły się w naszym życiu. Początkowo cechowały się bardzo ograniczoną funkcjonalnością, co pozwalało na wykonanie najprostszych czynności, takich jak sprawdzanie salda. Obecnie aplikacje mobilne banków to rozbudowane oprogramowania, umożliwiające wykonywanie przelewów, sprawdzanie historii rachunków i szybki kontakt z bankiem. Kolejne funkcje to autoryzacja transakcji, a także możliwość logowania się do aplikacji mobilnej przy pomocy odcisku palca lub skanu twarzy. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej oferty?

Czym powinny wyróżniać się aplikacje bankowe?

Choć każdy użytkownik może oczekiwać czegoś innego od bankowości mobilnej, to zdecydowanie najważniejsza jest prosta i intuicyjna obsługa oraz stabilne działanie oprogramowania. Począwszy od logowania, poprzez wykonywanie najczęstszych operacji, aż po zmiany np. dziennych limitów na karcie debetowej, wszystko powinno odbywać się szybko i bezproblemowo.

 • Wybrane aplikacje mobilne banków umożliwiają dostęp do podstawowej funkcjonalności, takiej jak sprawdzanie salda i historii rachunków bez konieczności logowania. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które codziennie wykonują dużą liczbę transakcji i chcą na bieżąco monitorować stan konta.
 • Aplikacje bankowe powinny być często aktualizowane nie tylko ze względu na poprawę stabilności działania i rozszerzenie funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.
 • Przed wybraniem konkretnej oferty warto sprawdzić, czy dana aplikacja umożliwia wykonywanie różnego rodzaju przelewów. Standardem jest przelew tradycyjny, jednak coraz więcej osób wykonuje przelewy natychmiastowe i zagraniczne.

Ranking aplikacji mobilnych dostępny pod tym linkiem https://www.najlepszekonto.pl/ranking-aplikacji-bankowych umożliwia szybkie porównanie wszystkich aplikacji dostępnych na rynku. Przejrzysta struktura, w połączeniu ze szczegółowym opisem najważniejszych funkcjonalności, zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają wybór konkretnej oferty.

Przejrzysty ranking aplikacji bankowych

Niektóre banki umożliwiają pobranie swoich aplikacji w wersji demo, dzięki czemu każda osoba może ją przetestować i ocenić dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji. Dlaczego warto skorzystać z rankingu aplikacji mobilnych?

 • Przede wszystkim ze względu na możliwość szybkiego porównania nawet 10 ofert. Wystarczy kliknąć odnośnik „Do porównania” przy wybranych pozycjach i zapoznać się z różnicami między poszczególnymi ofertami. Dla ułatwienia, wszystkie różnice mogą być dodatkowo zaznaczone innym kolorem.
 • W rankingu znajdziemy ocenę nie tylko sposobu logowania, ale również transakcji, ustawień, przydatnych funkcji i wygody użytkowania. To najważniejsze elementy każdej aplikacji mobilnej, dlatego w rankingu zostały ocenione w skali 5 gwiazdek.
 • W rankingu znajduje się również odnośnik, dzięki któremu można szybko założyć konto w wybranym banku.
 • Ponadto dostępny jest opis unikalnych funkcji, które wyróżniają konkretną aplikację.

Ranking jest na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu zawarte w nim informacje są zawsze wiarygodne.

Aplikacje mobilne banków – dodatkowe funkcjonalności

Wszystkie najpopularniejsze bankowe aplikacje są w pełni kompatybilne z systemem operacyjnym Android i iOS. Obie wersje są takie same, dzięki czemu użytkownicy przechodzący z jednego systemu na drugi nie odczują żadnej różnicy.

 • Wybrane aplikacje banku oferują niezwykle przydatną funkcję sprawdzania stanu konta nawet w innych bankach.
 • Kolejne atuty to możliwość płatności na autostradzie, wyznaczanie celów oszczędnościowych i mobilny podpis.
 • Dzięki aplikacji mobilnej banku możemy kupić bilety komunikacji miejskiej, a także opłacić miejsce parkingowe. Oczywiście dotyczy to wyłącznie wybranych aplikacji.
 • Niektóre aplikacje umożliwiają założenie konta poprzez funkcję selfie. Jest to przydatna funkcja dla osób, które dysponują ograniczoną ilością wolnego czasu.

Do użytkowania aplikacji bankowych nie potrzeba najnowszych smartfonów cechujących się wysoką wydajnością. Warto jednak odnotować, że w przypadku starszych modeli telefonów, działanie aplikacji może być wolniejsze.


Materiał partnera