Bezpieczne doładowania przez internet – na co zwrócić uwagę?

bezpieczne doładowanie przez internet
Na wielu stronach można znaleźć bardzo kuszące oferty dotyczące doładowania przez internet. Dają one szanse na zwielokrotnienie kwoty doładowania lub wręcz otrzymania go całkowicie za darmo | fot.: pixabay

Doładowania przez internet są niezwykle wygodne i pozwalają błyskawicznie przelać środki na swoje konto komórkowe. Wiele osób podchodzi jednak do nich z pewną rezerwą. Obawiają się, że proces doładowania, który najczęściej wymaga zalogowania się do serwisu bankowego, może posłużyć do wykradzenia ich danych. Obawiają się też ukrytych lub dodatkowych kosztów. Wystarczy jednak zastosować się do kilku prostych zasad, aby doładowania przez internet były bezpieczne i nie kosztowały nic ponad kwotę zasilenia. O czym warto pamiętać?

Bezpieczne doładowania przez internet – unikaj zbyt kuszących ofert

Na wielu stronach można znaleźć bardzo kuszące oferty dotyczące doładowania przez internet. Dają one szanse na zwielokrotnienie kwoty doładowania lub wręcz otrzymania go całkowicie za darmo. Należy się ich bezwzględnie wystrzegać. W najlepszym wypadku to próba wyłudzenia danych osobowych, w najgorszym – wyłudzenia pieniędzy na przykład przez konieczność wysłania drogiego SMS-a premium, którego cena znacznie przekroczy wartość ewentualnego doładowania. Nie każdy serwis jednak działa w ten sposób, a bezpieczne doładowanie przez internet jest możliwe.

Bezpieczne doładowania przez internet – tylko przez serwisy operatorów

W pełni bezpieczny sposób na doładowanie przez internet to skorzystanie z serwisów stworzonych przez operatorów. Przykładem może być https://doladowania.orange.pl/. To strona, za której pośrednictwem abonenci Orange na kartę mogą doładować swoje konta bez względu na plan taryfowy, z którego korzystają. Dodatkowo mogą liczyć też na bonusy. Niezależnie od  kwoty doładowania otrzymują 5 GB transferu danych (do wykorzystania w czasie od 2 do 14 dni).

Nie tylko właściwy serwis, czyli jak bezpiecznie doładować konto przez internet?

Wspomniany serwis pozwala doładować konto bezpośrednio z rachunku bankowego – wymaga to jednak zalogowania się do swojego panelu rozliczeniowego w banku. Jeśli robi się to na własnym komputerze – lub innym zaufanym – jest to w pełni bezpieczne. Jeśli jednak potrzeba nagle doładować konto z komputera, co do którego bezpieczeństwa nie ma pewności, warto wówczas skorzystać z innej metody płatności. Na przykład BLIK-a, gdzie podaje się kwotę i adres e-mail, a transakcję zatwierdza się w smartfonie. Wówczas można być pewnym, że dane do logowanie nie dostaną się w niepowołane ręce. Takie doładowanie konta przez internet będzie bezpieczne i niezwykle wygodne.


Artykuł sponsorowany