5 sposobów na tanie OC

Szybkie auto
Wystarczy 5 minut a dowiemy się gdzie kupimy tanią polisę ubezpieczeniową. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podwyżki ubezpieczeń OC spędzają sen z powiek nie tylko młodym kierowcom. Wydatki związane z eksploatacją nie tanieją, więc kolejny wydatek nie ułatwia planowania rocznego budżetu. Dlatego warto zastanowić się czy istnieją jakieś sposoby, które pozwolą nam na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie OC.

Na pewne rzeczy nie mamy wpływu – wiek, czy doświadczenie za kółkiem. Młodzi kierowcy muszą liczyć się z tym, że ubezpieczyciele nie będą do nich pałać dużym zaufaniem, ponieważ statystyki działają przeciwko nim. Tak naprawdę jedynie młodzi rodzice (nawet ci bez doświadczenia za kierownicą) mogą liczyć na szczególne względy, ponieważ oni w statystykach figurują, jako jeżdżący bezpieczniej.

Nie mnie jednak osoby młode-bezdzietne również poruszają się po drogach i również szukają możliwości, jak obniżyć cenę polisy. Dlatego warto dowiedzieć się jak to zrobić.

Zacznij od siebie

Przede wszystkim zrób rachunek sumienia i przyznaj się czy, aby na pewno Twoja obecność na drodze jest bez skazy. Im więcej wypadków spowodujesz, tym Twoje OC będzie wyższe. Nie dość, że startujesz z pozycji – młody i niedoświadczony, to jeszcze dodatkowo sam swoim zachowaniem utwierdzaj ubezpieczyciela w jego przekonaniu. Im mniej stłuczek i wypadków, tym tańsze OC. Jeśli w zeszłym roku nie zanotowałeś czystego konta bądź czujny bardziej w tym roku i spróbuj zapracować na tańsze ubezpieczenie w 2019.

Nie bądź sam na pokładzie

Bez wypracowanych zniżek trzeba liczyć na wyższe stawki. Dlatego warto znaleźć kogoś do tandemu. Najlepiej kogoś, kto ma pełne zniżki. Takie działanie pozwoli obniżyć nasze OC nawet o 50%. Kuszące prawda?

Mniej koni pod maską

Oczywiście – sportowy samochód to marzenie każdego. Jednak, jeśli ubezpieczany pojazd ma dużą pojemność silnika ubezpieczycielowi zapala się czerwona lampka – ktoś może mieć również ciężką nogę. Niestety niższe składki otrzymamy jeśli nasz samochód jest rodzinny i mało pali.

Zapłać całość od razu

Ubezpieczyciele dają możliwość rozłożenia polisy w ratach, nie mniej jednak takie działanie powiększa cenę ostateczną produktu. Dlatego warto odnaleźć oszczędności i zapłacić za całość od razu – pozwoli nam to zaoszczędzić nawet do 30 proc.

Licz na siebie – znajdź najtańszą ofertę

Ubezpieczenie samochodu nie wymaga od nas wielu poszukiwań, ani nie oznacza wielu formalności. Co więcej wystarczy włączyć internet i odszukać jedną z wielu porównywarek polis OC. Dzięki temu narzędziu będziemy mogli w szybki i łatwy sposób odnaleźć najtańszą ofertę, co da nam pewność, że wybraliśmy najlepszy produkt. Kalkulator OC/AC to najlepszy sposób żeby porównać, która firma oferuje najlepszą polisę w najlepszej cenie. Wystarczy 5 minut a dowiemy się gdzie kupimy tanią polisę ubezpieczeniową.


Materiał partnera zewnętrznego