Carsharing dla firm w Trójmieście – czy to opłacalna usługa?

carsharing
Carsharing dla firm ogranicza koszty, przyczynia się do obniżenia śladu węglowego oraz gwarantuje wygodę i pełną dostępność samochodów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Większość przedsiębiorców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym narzędziem jest samochód firmowy. Z jednej strony chciałoby się mieć sprawny i niezawodny pojazd do wykonywania obowiązków służbowych, a z drugiej ponosić za niego jak najmniejsze koszty. Okazuje się, że istnieje pewne rozwiązanie, dzięki któremu obydwa te czynniki można ze sobą połączyć. To carsharing dla firm. W poniższej części artykułu postaramy się dokładnie opisać wszystkie korzyści wynikające z usługi wynajmu aut na minuty dla przedsiębiorstw, a także wytłumaczymy w jaki sposób to wszystko działa. Zapraszamy!

Jak działa carsharing dla firm?

Poruszanie się między Gdynią, Gdańskiem i Sopotem w kontekście małej podróży służbowej to dla wielu przedsiębiorstw zlokalizowanych w tym regionie bardzo popularna czynność. Kupno samochodów do firmy wiąże się natomiast z ogromnymi kosztami oraz obowiązkami, jakie należy wykonywać w kontekście ich eksploatacji.

Korzystając z usługi carsharingu dla działalności gospodarczych, klienci otrzymują określoną flotę samochodów, którymi mogą poruszać się względem określonego pakietu. Co to oznacza? Właściciel firmy wraz z autami dostaje tzw. żetony. Może on je rozdysponować między swoich pracowników bądź wręczać im je w przypadku konieczności przedostania się w określone miejsce z celem biznesowym.

carsharing
Poruszanie się między Gdynią, Gdańskiem i Sopotem w kontekście małej podróży służbowej to dla wielu przedsiębiorstw zlokalizowanych w tym regionie bardzo popularna czynność | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie korzyści niesie ze sobą ta usługa?

Decydując się na auto na minuty dla firm Gdynia jest jednym z miast oferujących tę usługę. Oferta przewoźników skierowana dla przedsiębiorstw jest niezwykle opłacalna, a składa się na to szereg czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście ograniczenie kosztów. Przedsiębiorcy korzystającego z usługi nie interesuje niemalże nic prócz samej jazdy. Nie musi on tankować samochodu ani dbać o jego przegląd czy ubezpieczenie. To samo tyczy się różnego rodzaju napraw czy eksploatacji.

Każdego miesiąca uiszczana jest wyłącznie opłata za przejazd samochodami, z których faktycznie korzystamy. Dodatkowo, wiele firm pełniących usługi carsharingu, decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty floty pojazdów elektrycznych. Jest to korzystne nie tylko dla nich, ale również dla ich klientów. Dlaczego? Samochody elektryczne posiadają możliwość bezkarnego poruszania się po buspasach. Jest to niewątpliwie istotne w godzinach szczytu, a już na pewno gdy należy szybko przetransportować się do konkretnego klienta. To samo tyczy się stref płatnego parkowania. Autem elektrycznym nie jesteśmy w żaden sposób zobligowani do wykonywania płatności za postój w strefach miejskich.

Podsumowanie – czy carsharing dla firm się opłaca?

Można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie w sposób twierdzący. Carsharing dla firm ogranicza koszty, przyczynia się do obniżenia śladu węglowego oraz gwarantuje wygodę i pełną dostępność samochodów. Potrzebując więc samochodów do firmy, a obawiając się ich kupna – warto choć przez moment wypróbować usługę carsharingu i na własnej skórze przekonać się, jak wiele korzyści ze sobą niesie. 

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story