Samochody na raty bez banku – gdzie wnioskować o pożyczkę na samochód?

Zastanawiasz się jak kupić auto na raty? Wystarczy skorzystać z oferty firm pozabankowych czy banków | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Pożyczka na samochód dostępna jest zarówno w banku, jak i firmach pożyczkowych. Aby kupić samochód na raty bez BIK należy zabezpieczyć transakcję. Kredyt samochodowy dostępny jest w banku. Samochód na raty możemy również kupić wnioskując o dodatkowe pieniądze w firmach pozabankowych. Czy istnieje pożyczka na samochód bez BIK?

Zastanawiasz się jak kupić auto na raty? Wystarczy skorzystać z oferty firm pozabankowych czy banków. Pożyczka na samochód dostępna jest bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że będziemy mieć pozytywną zdolność kredytową oraz odpowiedni wiek. Kredyt samochodowy dostępny jest również w banku. Jakie warunki należy spełnić, aby go dostać?

Jak kupić auto na raty?

Każda osoba, która zda egzamin na prawo jazdy chciałaby posiadać samochód. Nie każdego jednak stać na zupełnie nowy pojazd. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo zadbane modele używanych aut w atrakcyjnych cenach. Skąd wziąć pieniądze na samochód? Możemy skorzystać z awaryjnego budżetu, jeśli taki stworzyliśmy. Pomocna może okazać się również pożyczka od bliskich. Jeśli nie chcemy jednak, aby wiedzieli oni o naszych planach czy finansowych problemach, warto skorzystać z pomocy firm pozabankowych.

Jak kupić auto na raty korzystając z ofert szybkich pożyczek? Wystarczy, że znajdziemy produkt pasujący do naszych potrzeb czy oczekiwań. Szybkie pożyczki dostępne są w https://loando.pl/. Zanim podpiszemy umowę z konkretnym pożyczkodawcą, warto sprawdzić jego wiarygodność, a także warunki, których spełnienia od nas wymaga.

Samochód na raty bez banku – skąd pożyczka na samochód?

Pożyczki internetowe cechuje minimum formalności. Co więcej, możemy je przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki temu, że w ofercie wielu pożyczkodawców znajdziemy pożyczkę do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, możemy kupić samochód na raty bez banku.

Pożyczka na samochód jest długoterminowa. Oznacza to, że nasze zadłużenie zostanie rozłożone na kilka niewielkich rat. Będą one łatwiejsze do spłaty. Aby wnioskować o pożyczkę pozabankową należy:

  • mieć skończone przynajmniej 18 lat;
  • posiadać polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie kraju;
  • otrzymywać stały dochód;
  • posiadać zdolność kredytową;
  • brak wpisów do BIK czy KRD.

Jeśli nasza historia kredytowa jest pozytywna, pożyczkodawca nie będzie wymagał od nas zabezpieczenia transakcji. Jeśli jednak nasza wiarygodność jest niska, będziemy musieli wskazać poręczyciela naszej pożyczki na samochód.

Pożyczka na samochód bez BIK – warunki

Co jeśli na naszym koncie zostało odnotowane zadłużenie? Nie jest to problem. Nadal możemy kupić samochód na raty. Jak to możliwe? Istnieją pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek na samochód bez BIK. Oznacza to, że rozpatrując wniosek klienta nie sprawdzają jego historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Należy jednak pamiętać, że dla pożyczkodawcy kluczowa będzie nasza wypłacalność. Dobrze, jeśli na nasze konto regularnie będzie wpływało wynagrodzenie. Może ono pochodzić z:

  • umowy o pracę;
  • umowy o dzieło lub zlecenia;
  • kontraktu;
  • renty czy emerytury;

Firmy pożyczkowe pozytywnie patrzą na dodatkowe źródło dochodu. Jeśli więc otrzymujemy stypendium czy pobieramy alimenty, warto o tym wspomnieć we wniosku. Dzięki temu szybciej zdobędziemy pożyczkę na samochód. W przypadku zadłużenia dobrze znaleźć poręczyciela. Jest nim osoba, która potwierdzi naszą wypłacalność. Jeśli nie mamy kogo poprosić o przysługę, możemy skorzystać z ubezpieczenia pożyczki. Istnieje również możliwość zastawu samochodu.

Kredyt samochodowy – samochód używany na raty w banku?

Pożyczkę na samochód uzyskamy nie tylko w firmach pozabankowych. W banku również dostępny jest kredyt samochodowy. Możemy o niego wnioskować po spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim musimy być pełnoletni. Nie możemy jednocześnie przekroczyć górnej granicy wieku narzuconej przez bank. Ważna dla pożyczkodawcy jest także pozytywna zdolność kredytowa.

Kredyt na samochód może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Możemy wnioskować o kredyt gotówkowy na dowolny cel. Auto możemy również kupić w ramach kredytu dla firm. Wybór produktu oferowanego przez bank powinien być uzależniony od naszych finansowych możliwości.

Ważne: bank nie udzieli kredytu samochodowego bez BIK. Dobra historia kredytowa świadczy o naszej wypłacalności. Nie możemy więc posiadać na koncie zadłużenia.

Jak działa kalkulator kredytu samochodowego?

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić samochód na raty, warto najpierw określić swoje możliwości finansowe. Pomoże nam w tym kalkulator kredytu samochodowego. To narzędzie dostępne na stronach internetowych pożyczkodawców. Służy ocenie, jak wysoką pożyczkę będziemy w stanie uregulować.

Aby skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego wystarczy wskazać parametry interesującej nas pożyczki. Są nimi: wysokość zobowiązania oraz okres jego spłaty. W ten sposób otrzymamy wysokość miesięcznej raty. Jeśli będzie ona zbyt duża jak na nasze możliwości, należy zmienić parametry pożyczki.

Nie zapominajmy, że pracownicy instytucji pożyczkowych czy banków również pomogą w dopasowaniu odpowiedniego produktu. Warto z nimi skonsultować swój wybór jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę na samochód.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,