Wybieramy letnie opony dostawcze

Samochody dostawcze
Jedną z najistotniejszych spraw, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie opon, to ich przyczepność. | fot.: fotolia.com, 110205977 | autor: Kadmy

Chyba nie ma na świecie kierowcy, który nie potwierdziłby, że podczas każdej jazdy, zwłaszcza, gdy jest ona długa i wymaga czasu, ważna jest wytrzymałość oraz komfort. Liczy się nie tylko wygodna tapicerka, ale również elementy techniczne, takie jak chociażby odpowiednie ogumienie.

Opony to niezwykle istotny element wyposażenia, bez którego żaden pojazd nie potrafiłby funkcjonować. Najważniejsze, aby były one odpowiednio przystosowane zarówno do pojazdu, jak i czasu jazdy, a także warunków atmosferycznych właściwych danej porze roku. Innego rodzaju cechy powinno posiadać ogumienie zimowe, a innego letnie. Jest to niezwykle ważne, nie tylko jeżeli chodzi o samochody osobowe, ale także o pojazdy ciężarowe i dostawcze.

Opony letnie dostawcze

Jedną z najistotniejszych spraw, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie opon, to ich przyczepność. Jeżeli chodzi o ogumienie letnie, bardzo ważne jest, aby nie było ono zbyt elastyczne, gdyż wówczas łatwiej będzie kierowcy poruszać się po nawierzchniach nie tylko suchych, ale również mokrych, co zdecydowanie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy.

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych, kierowcy znajdą m.in. dostawcze opony letnie przeznaczone dla pojazdów o masie załadunku wynoszącej maksymalnie trzy i pół tony, oznaczone – podobnie jak kategoria samochodów ciężarowych – symbolem C. W porównaniu z pojazdami osobowymi, ogumienie przeznaczone dla aut dostawczych odznacza się mniejszym wskaźnikiem prędkości oraz większą nośnością. Dostępne ogumienie dostawcze znajduje się na naprawdę wysokim poziomie i spełnia oczekiwania zawodowych kierowców.

Ekonomiczne ogumienie dostawcze

Samochód wyposażony w tego typu opony powinien charakteryzować się stabilnym i płynnym prowadzeniem, przez co wpłynie na precyzję kierowania pojazdem. Proponowane w sklepie Plusgum opony dostawcze z zastosowaniem cyfrowej optymalizacji wzoru pozwalają na bardziej równomiernie rozłożenie nacisków, co w konsekwencji prowadzi do wolniejszego i bardziej równomiernego zużywania się opon, a to z kolei przekłada się na wyższą oszczędność eksploatacji pojazdu.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,