Ciesz się słońcem w mieście!

krem przeciwsłoneczny na twarz w mieście
Najważniejsze, aby korzystać ze słońca z rozsądkiem i umiarem, dlatego cieszmy się każdym słonecznym dniem, a stosowanie filtrów włączmy przynajmniej do codziennej pielęgnacji twarzy | fot.: Fotolia

Wreszcie nadchodzi, najpierw upragniona wiosna, później stęsknieni długich dni i wysokich temperatur odliczamy dni do początku lata. Nic dziwnego, więcej słońca to lepszy nastrój i większa radość z życia. Stajemy się weselsi i częściej się uśmiechamy, ale czy w tej całej euforii nie zapominamy o odpowiedniej ochronie?

Słońce, poza tym, że niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów ma też negatywny wpływ na naszą skórę, a nawet zdrowie. Już chyba każdy wie, że ochrona na plaży, to obowiązek, ale ile osób pamięta o tym, aby chronić swoją skórę także w mieście?

Czy wiesz, że…

  1. 90% promieni UV przechodzi przez chmury,
  2. Promienie UVA przenikają przez ubrania oraz okrycia głowy,
  3. promienie UVA przenikają przez szyby, a więc narażeni na nie jesteśmy nawet podczas jazdy samochodem, czy przebywając

Dwa typy promieni słonecznych, które docierają do powierzchni ziemi i wpływają na naszą skórę, to promieniowanie UVA, które odpowiedzialne jest za opalanie i przedwczesne starzenie skóry oraz UVB, odpowiedzialne za poparzenia słoneczne, nowotwory skóry
i uszkodzenia oczu.

Należy pamiętać, że opalenizna, której tak bardzo wyczekuje większość z nas, jest mechanizmem obronnym naszej skóry przed promieniowaniem. Osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na działanie promieni UV, również z wiekiem zmniejsza się ilość wytwarzanej melaniny, co za tym idzie podatność na szkodliwe działanie promieni słonecznych jest większa.

Chociaż najwięcej o szkodliwości promieniowania UV mówi się przed sezonem urlopowym i w jego trakcie, powinniśmy pamiętać, że jesteśmy na nie narażeni przez cały rok. Dlatego o kremie ochronnym powinniśmy pamiętać nie tylko na wakacjach i stoku narciarskim. Nasza skóra potrzebuje ochrony także podczas wyjścia do pracy czy na spacer.

O tym warto pamiętać

  1. Kupując filtr ochronny należy zwrócić uwagę czy krem ochroni nas przed promieniami UVA i UVB. Na rynku dostępne są także kremy, które dodatkowo chronią przed promieniowaniem IR, np. NovaClear Urban Sunblock.
  2. Będąc na plaży nie wystarczy nasmarować się raz. Czynność tą powinniśmy powtórzyć przynajmniej po każdej kąpieli wodnej.
  3. Podczas pochmurnego dnia także jesteśmy narażeni na działanie promieni UV.
  4. 15-20% promieni UV odbija piasek na plaży.
  5. 10-30 % promieni UV odbijają morskie fale.
  6. Obserwuj zmiany na skórze.
  7. Gdyby nasza skóra nie była eksponowana na słońce, nasza skóra zaczęłaby się starzeć dopiero po 50 r.ż.!

Najważniejsze, aby korzystać ze słońca z rozsądkiem i umiarem, dlatego cieszmy się każdym słonecznym dniem, a stosowanie filtrów włączmy przynajmniej do codziennej pielęgnacji twarzy. Marka Novaclear stworzyła linię Urban Sunblock, w której znajdziemy aż trzy rodzaje kremów ochronnych do skóry twarzy, z podziałem na typ cery – suchej, wrażliwej i tłustej.

Więcej informacji:

www.novaclear.eu


Materiał partnera zewnętrznego