Czym jest botoks i kiedy zdecydować się na taki zabieg?

Młoda kobieta dotykająca twarzy w zamyśleniu
Zmarszczki są jednym z najbardziej widocznych efektów starzenia się skóry, która około 20 roku życia zaczyna tracić włókna kolagenowe i elastynę, odpowiadające za jej jędrność i gęstość | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wiele osób zastanawia się, czym jest botoks i kiedy warto zdecydować się na taki zabieg, aby uzyskać zadowalające efekty, w postaci gładkiej i pozbawionej zmarszczek skóry.

Zmarszczki są jednym z najbardziej widocznych efektów starzenia się skóry, która około 20 roku życia zaczyna tracić włókna kolagenowe i elastynę, odpowiadające za jej jędrność i gęstość. Dużym problemem są zmarszczki mimiczne pod oczami, zmarszczki na czole, a także głębokie zmarszczki wokół nosa, które sięgają aż do zewnętrznych kącików ust. Zmarszczki mimiczne na twarzy powstają z powodu tego, iż skóra staje się coraz mniej odporna na rozciąganie, wynikające z pracy mięśni twarzy. Skuteczną metodą walki z objawami starzenia się skóry twarzy są iniekcje botoksu. Jest to bezpieczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Polega on na podaniu odpowiedniej ilości toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy.

Czym jest botoks i kiedy warto zdecydować się na taki zabieg – efekty działania toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, dzięki czemu ostrzykiwane miejsce ulega wygładzeniu i uelastycznieniu. Wstrzyknięcie botoksu zapobiega skurczowi wybranych mięśni twarzy oraz marszczeniu się skóry. Początkowy efekt działania toksyny botulinowej pojawia się już w kilka minut po jej iniekcji, zaś efekt wygładzenia skóry widoczny jest po upływie 14 dni od zabiegu. Botoks działa przez około 6 miesięcy i nie powoduje zmiany wyrazu twarzy ani nie wpływa na zaburzenie prawidłowej jej mimiki. Botoks wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Sam zabieg trwa około 5 do 10 minut, w zależności od liczby ostrzykiwanych miejsc.

Kiedy można PODDAĆ się botoksowi i jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, ponieważ dyskomfort związany z iniekcją przypomina ból podobny do ukąszenia przez mrówkę. Zabieg botoksu można zastosować w przypadku pojawienia się:

  • kurzych łapek,
  • lwiej zmarszczki,
  • poziomych i pionowych linii na czole,
  • bruzd wargowo nosowych,
  • zmarszczek na linii szyi,
  • opadnięcia linii brwi i zewnętrznych kącików powiek.

Botoks jest rekomendowany dla osób po 30 roku życia. Przeciwwskazaniem do iniekcji toksyny botulinowej jest ciąża, choroby układu krwionośnego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie antybiotyków, zażywanie chinidyny oraz schorzenia układu nerwowego. Zabieg botoksu można wykonać w wielu klinikach medycyny estetycznej m.in. w Warszawie, w renomowanej placówce medycznej, jaką jest Akademia Medycyny Estetycznej Ursynów. Zatrudnieni tam specjaliści są w stanie pomóc każdemu pacjentowi w walce z oznakami starzenia się skóry twarzy i szyi.

Botoks to zabieg, dzięki któremu możesz skutecznie zlikwidować zmarszczki mimiczne, poprawić owal twarzy i odmłodzić spojrzenie. Dzięki toksynie botulinowej Twoja skóra na powrót stanie się jędrna, gładka i elastyczna.

Akademia medycyny estetycznej Ursynów


Materiał partnera zewnętrznego