Podejmij wyzwanie – zadbaj o dłonie zimą!

Skóra na dłoniach jest wyjątkowo delikatna i ma tendencję do szybkiego wysychania. W okresie zimowym szczególnie narażona jest na odwodnienie i działanie mrozu, dlatego należy poświęcić jej szczególną uwagę | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zimny wiatr, śnieg i mróz, to z pewnością czynniki, które nie wpływają pozytywnie na naszą skórę. Dodatkowo gwałtowne zmiany temperatur – z mroźnego dworu, wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń, którym towarzyszy suche powietrze… Bum!

Nasza skóra wchodzi w fazę buntu – zaczyna się łuszczyć, ściągać i przesuszać. Kto z nas nie zna nieprzyjemnego uczucia wysuszonych, ściągniętych, piekących, a nawet bolesnych pęknięć skóry dłoni?

#PielęgnacjaDłoniZimą

Skóra na dłoniach jest wyjątkowo delikatna i ma tendencję do szybkiego wysychania. W okresie zimowym szczególnie narażona jest na odwodnienie i działanie mrozu, dlatego należy poświęcić jej szczególną uwagę.

Dlaczego tak się dzieje? Na skórze rąk występuje bardzo mało gruczołów łojowych, przez co ich tłuszczowy płaszcz ochronny jest bardzo delikatny i znika po każdym ich myciu. Jeżeli chcielibyśmy, aby odbudował się w naturalny sposób potrzeba… kilku godzin!

Gruczoły łojowe, to nie jedyne gruczoły, które występują na skórze dłoni. Mamy jeszcze gruczoły potowe, których jest na niej znacznie więcej. Te jednak powodują, że skóra w bardzo szybki sposób odwadnia się. Zwłaszcza wtedy, gdy na dworze spada wilgotność powietrza, a w zamkniętych pomieszczeniach panuje przegrzanie. Skóra dłoni pozbawiona warstwy ochronnej, bardzo szybko wysusza się, robi się czerwona, szorstka i spierzchnięta.

#ATOPISdoRąk

Aby skutecznie chronić skórę rąk przed niekorzystnym działaniem zimna, należy wklepać po każdym ich umyciu i zawsze, gdy czujemy, że skóra jest sucha lub ściągnięta krem do rąk. Powinniśmy mieć go przy sobie – w łazience, kuchni, w szufladzie w pracy i torebce! Krem do rąk 20 SPF z organicznym olejem konopnym NovaClear Atopis ochroni skórę dłoni przed wysychaniem, silnym wiatrem oraz zimowym promieniowaniem słonecznym. Śnieg odbija nawet 90% światła, które dociera do jego powierzchni, dlatego ochrona przeciwsłoneczna zimą jest niezbędna!

#wyzwanie30dniATOPIS

Dłonie wymagające intensywnej regeneracji i pielęgnacji nie zawsze musimy potraktować kremem do rąk. Możemy zastosować także krem intensywnie natłuszczający, który trudniej jest wetrzeć, ale trwalej przylega do skóry. Codziennie wieczorem należy wmasować w dłonie Intensive Cream, a następnie nałożyć bawełniane rękawiczki, które wzmocnią jego działanie. Można pozostawić je na dłoniach przez minimum godzinę lub dla uzyskania maksymalnego efektu przez całą noc.

Gotowi podjąć wyzwanie i zatroszczyć się o swoje dłonie z NovaClear Atopis :)?

 

Więcej informacji na Instagramie

@novaclear_eu

oraz

www.novaclear.eu


Materiał partnera zewnętrznego