Depilacja laserowa Wrocław- na jak długo starcza, ile zabiegów, czy na zawsze?

depilacja wrocław
Co najmniej miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej nie można wykonywać depilacji woskiem, depilatorem oraz pastą cukrową | fot.: materiał partnera

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze, bez konieczności walki z ciągłymi podrażnieniami i wrastającymi włoskami. W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn zaczyna także o siebie dbać w tym zakresie. Tempo życia staje się coraz szybsze, że nam brakuje czasu nawet na ważne sprawy. Dlatego Depilacja laserowa Wrocław wykorzystuje laser na miarę naszych potrzeb. 

O czym pamiętać przed zabiegiem epilacji?

Co najmniej miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej nie można wykonywać depilacji woskiem, depilatorem oraz pastą cukrową.
Można jedynie golić włoski maszynką. Podsumowując: decydując się na depilację nie musisz się o nic martwić. Przed zabiegiem, specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań. Podczas rozmowy dowiesz się także, jak będzie przebiegał zabieg i jak będzie wyglądać depilacja. Zabiegowiec odpowie także na nurtujące Cię pytania. Laser diodowy, to zabieg bardzo popularny wśród kobiet i mężczyzn, z którego naprawdę warto skorzystać. 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg depilacji laserowej nie boli, a jeśli kiedykolwiek dana osoba korzystała z depilacji woskiem czy pastą cukrową, to może mieć pewność. że depilację laserową zniesie bez problemu.

Ile serii należy wykonać, by widzieć efekty po depilacji laserowej

W przypadku bardzo jasnych i delikatnych włosów zabiegi są konieczne, natomiast w przypadku włosów standardowych serie przeprowadza się zazwyczaj w odstępach od 6 do 8 tygodni. Może się zdarzyć, że konieczne będą dodatkowe zabiegi, ocenia to specjalista.

Czasem zaleca się wykonanie serii przypominającej – raz do roku. Jednak to też jest kwestia indywidualna i u każdego będzie wyglądać trochę inaczej.
Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą. U niektórych osób włosy mogą w ogóle nie odrosnąć. W takiej sytuacji nie ma potrzeby stosowania serii przypominających.

Jak wygląda laserowe usuwanie owłosienia

Laserowa depilacja całego ciała wpływa bezpośrednio na melaninę pigmentową włosów, która ma zdolność pochłaniania energii lasera, co powoduje nieodwracalne uszkodzenia i niszczy mieszki włosowe. Dlatego też laseroterapia jest obecnie najczęściej wybieraną metodą usuwania owłosienia. Pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia i daje efekt pięknej, gładkiej skóry.

Po zabiegu depilacji laserowej może wystąpić obrzęk, lekkie zaczerwienienie skóry, jest to całkowicie normalna reakcja i nie należy się tym martwić.
Po paru godzinach wszystko do normy. Ważne jest także dbanie o skórę – zarówno przed depilacją, jak i po niej, aby nie doszło do podrażnień i zakażenia. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jakie są wskazania do zabiegu depilacji laserowej

– Włosy w niechcianych miejscach

– Nadmierny i patologiczny wzrost włosów

– Zapalenie okołomieszkowe

Najbardziej zadowalające rezultaty uzyskuje się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach.

Włosy rude, blond i siwe słabiej reagują na laser.

Możliwe przyczyny nadmiernego owłosienia są identyfikowane przed zabiegiem depilacji laserowej, w celu optymalnego postępowania i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Najczęściej depilację laserową przeprowadza się ze względów estetycznych – w celu ograniczenia niechcianego owłosienia w określonej okolicy ciała.
W niektórych przypadkach depilację laserową wykonuje się ze względów medycznych, np. w rzekomym zapaleniu mieszków włosowych brody.

Nadmierny patologiczny owłosienie u kobiet może wskazywać na hirsutyzm, czyli tzw. obecność owłosienia typu męskiego w okolicach twarzy i policzków, obszar nad górną wargą, tułów i kończyny. Według szacunków, w populacji ogólnej hirsutyzm występuje u 5–15% kobiet w wieku rozrodczym.

Hirsutyzm jest objawem nadmiernego poziomu androgenów. Może to być również spowodowane niektórymi lekami.
Może być spowodowana zaburzeniami endokrynologicznymi i czynnikami genetycznymi. Hirsutyzm jest obciążeniem psychicznym i emocjonalnym. Wymaga to dwutorowego podejścia: leczenia podstawowego problemu i redukcja owłosienia.

W odróżnieniu od hirsutyzmu w hipertrychozie jestuogólnione nadmierne owłosienie tzn. że jego rozmieszczenie nie ogranicza się do okolic, które zależą od androgenów. Hipertrychoza nie jest spowodowana nadmierną ilością androgenów. U jej podłoża mogą leżeć czynniki genetyczne, niektóre leki lub stany chorobowe. Nadmierne owłosienie może występować jednakowo zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Jakie są przeciwwskazania do laserowej depilacji

Ciąża jest kategorycznym przeciwskazaniem do wykonywania depilacji laserowej. Depilacja laserem również nie może być wykonywana w przypadku świeżej opalenizny (solarium – min 4 tyg. przerwy, samoopalacz – 2 tyg. przerwy). Trwałe usunięcie owłosienia nie będzie możliwe w przypadku bielactwa i łuszczycy.

Przed przystąpieniem do zabiegów depilacji laserowej należy odstawić:  krem z retinolem (odstawić 3 tyg. przed zabiegiem), leki światłoczułe, retinoidy, zioła (odstawić 3 tyg. przed zabiegiem) depilacja woskiem lub pęsetą (min 1 miesiąc przerwy), peeling (odstawić tydzień przed zabiegiem)

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,