Czym jest geometria brwi i jak uczynić z nich swój największy atut? Kilka prostych patentów

naturalne kosmetyki
Każda kobieta może mieć ładne brwi. Wystarczy nad nimi popracować | fot.: materiał partnera

Wyregulowane, dzikie, jasne- jakie brwi są w modzie? Czy do każdej kobiety pasują brwi, których kształt wyznacza metoda trzech patyczków? Czy kredka nadal jest w modzie? Niby to tylko jeden detal na twarzy, ale od nich zależy, czy kobieta wygląda naturalnie, atrakcyjnie, czy jej mina wyraża niekoniecznie pozytywne emocje (ciągle te same).

Rozważając na temat brwi, rzec można, że szczęśliwe są te kobiety, które mają gęste i ciemne brwi. Czy jednak aby na pewno? Każda kobieta może mieć ładne brwi. Wystarczy nad nimi popracować. Jak?

Nie dla każdej buzi metoda trzech patyczków

W świecie wizażu trwa zażarta dyskusja, czy jest możliwe wyznaczenie idealnego łuku brwiowego za pomocą metody linii u każdej kobiety. Wiele kobiet korzysta z usług kosmetyczek bazujących wyłącznie na tym schemacie. Inne powielają go w domach. Tymczasem metoda trzech patyczków nie jest odpowiedzią na idealny łuk brwiowy dla każdej kobiety.

Każda buzia jest inna. Jedne kobiety mają mocniejsze rysy twarzy, inne bardziej uwydatnione kości policzkowe i tak można wymieniać. Korzystając z tej jednej metody, można zrobić sobie wielką krzywdę. W sensie będziesz cały czas zdziwiona albo zaskoczona. Doskonale chyba większość kobiet pamięta brwi w łuk, dzięki którym kobiety miały jeden wyraz twarzy. Oczywiście niesprzyjający wizerunkowi.

Czym jest geometria brwi?

To praktyczne wsparcie, jeśli nie wiesz, jak stworzyć najlepszy łuk brwiowy dla kształtu swojej twarzy. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ‘tworzenie brwi’ odbywa się etapami. Poprzedzone jest wywiadem, który obejmuje oczekiwania i kolor brwi. W kolejnych etapach powstaje rysunek, a po akceptacji nakładana jest henna pudrowa. Trzyma się ona dłużej od zwykłej- barwi nie tylko włosy, ale i skórę. Mając wyregulowane brwi, można później samodzielnie powtórzyć czynność w domu.

Najlepsze bio kosmetyki do brwi

Pomimo nałożenia henny, czy to zwykłej, czy pudrowej, brwi zachowują się fikuśnie. Włoski się odginają, często są chaotyczne. Dlatego niezbędne są dobre kosmetyki do brwi. Takie, które nie sprawią, że po kilku godzinach, będziesz mieć podwójne, rozmazane kreski.

Po pierwsze: odżywka do brwi

Ze słabymi, wypadającymi brwiami boryka się wiele kobiet. Niestety brwi są często pomijane w codziennej pielęgnacji i to jedna z głównych przyczyn. Naturalna odżywka do brwi nie tylko powinna znaleźć się w toaletce, gdy zaczynają się problemy, ale również, gdy nie masz z nimi problemów.

Oczy to okolice bardzo wrażliwe, dlatego najlepiej postawić na kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Dużą zaletą odżywek do brwi jest równoczesne wykorzystanie ich do pielęgnacji brwi i rzęs. Odżywka nie tylko wzmacnia brwi, ale również zwiększa ich objętość, a także pomaga nadać im kształt.

Po drugie: cień do brwi

To absolutnie niezbędny kosmetyk wśród kobiet o jasnych brwiach. Brwi dodają twarzy wyrazistości, dlatego warto dać im kolor, jeśli są jasne. Przy farbowaniu henną, z czasem ona schodzi, a brwi tracą na atrakcyjności. I tu świetnie sprawdzi się cień do brwi.

Paletka cieni powinna mieć pędzelek kątowy i tradycyjny. Najczęściej składa się z kilku odcieni, dzięki czemu na dzień zrobisz delikatne brwi, a na wieczorne wyjście podkreślisz je bardziej.

Jak nakładać cień na brwi? Jest to bardzo proste. I świetne dla niewprawionych w boju z podkreślaniem brwi. Dlatego, jeśli właśnie teraz zaczynasz swoją przygodę, postaw na cień do brwi. Nabierz odrobinę na pędzelek, delikatnie strzepnij nadmiar i nakładaj na brwi, w kierunku wzrostu włosów.

Ważne: najdłużej utrzymują się na brwiach cienie, które mają w sobie naturalne olejki. Cienie nie sprawdzą się w przypadku cienkich brwi, ale dla nich jest inne rozwiązanie.

Po trzecie: żel do brwi

Cienkie i delikatne brwi wymagają szczególnej pielęgnacji. Najlepsze są naturalne kosmetyki, które będą pielęgnować i wzmacniać brwi. A przy tym ułatwią nadanie im kształtu oraz zwiększą optycznie objętość.

Poza tym wsparciem przy malowaniu cienkich i delikatnych brwi jest kredka. Oczywiście nie chodzi o namalowanie popularnej kreski jak kiedyś, a delikatne zamaskowanie obszarów, które mają mniej włosków.

Dziś możemy bawić się swoim wizerunkiem i eksperymentować. Brwi to coś, co zdecydowanie zmienia buzię, dlatego weź w swoje ręce kosmetyki i do dzieła.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,