Jak odmłodzić cerę bez zabiegów? Sprawdzone metody

odmłodzenie twarzy
Zapobieganie starzeniu, a potem walka z jego oznakami to jeden z najważniejszych celów pielęgnacji wielu kobiet | fot.: materiał partnera

Stres, zanieczyszczenia i oczywiście upływ czasu to kluczowe czynniki, które wpływają na kondycję cery. Chociaż starzenie się skóry jest postępującym procesem, obecne metody pozwalają je znacznie spowolnić. Czy rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej? Niekoniecznie. Skuteczne odmładzanie skóry jest teraz możliwe również dzięki kosmetykom.

Skuteczne kosmetyki pielęgnacyjne – zaufaj nauce

Zapobieganie starzeniu, a potem walka z jego oznakami to jeden z najważniejszych celów pielęgnacji wielu kobiet. Mówi się, że powinna być ona odpowiednio dobrana i skuteczna. Ale co to właściwie oznacza? Czego potrzebuje dojrzała skóra, którą chcesz odmłodzić? Zanim zrezygnowana niezgodnym z obietnicami producentów działaniem kosmetyków postanowisz sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, daj szansę nauce.

A naukowe odkrycia dotyczące starzenia są w ostatnim czasie prawdziwie rewolucyjne. Znany genetyk i badacz, profesor Miroslav Radman dowiódł, że to nie tylko genom, ale sprawnie działający proteom jest kluczem do zachowania młodości. Proteom to zestaw wszystkich białek w ludzkim organizmie, które odgrywają w nim kluczową rolę, również w procesach starzenia. Jego odkrycie stało się inspiracją do stworzenia opatentowanej biotechnologii AGE PROTEOMTM. Na jej bazie powstało serum przeciwstarzeniowe Age ProteomTM, które skutecznie odmładza skórę. Jak dokładnie wpływa na cerę?

  • Działa antyoksydacyjnie, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Chroni białka skóry przed uszkodzeniem.
  • Intensywnie nawilża i regeneruje skórę.
  • Wyraźnie redukuje zmarszczki głębokie oraz mimiczne.

Serum przeciwzmarszczkowe Age ProteomTM, za plecami którego stoi nauka, zbliża do odmłodzonej, promiennej i jędrnej skóry.

Holistyczne dbanie o siebie – w pakiecie z pielęgnacją

Pielęgnacja nastawiona na korzystanie z dopasowanych do skóry i skutecznych kosmetyków to kluczowe czynności pomagające przywrócić cerze młodość. Żeby wspierać działanie produktów pielęgnacyjnych, warto zadbać również o inne aspekty życia. Które nawyki pomogą ci w walce o uzyskanie świetlistej, odmłodzonej i zadbanej cery?

  • Zmiana diety na zbilansowaną i różnorodną, bogatą w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze.
  • Ograniczenie przebywania na słońcu i codzienne (niezależnie od pory roku!) stosowanie kosmetyków z filtrami.
  • Wprowadzenie do życia aktywności fizycznej – dowolna aktywność spowoduje wydzielanie się endorfin, które kontrolują proces naprawy komórek.
  • Rezygnacja z palenia papierosów. Wieloletnie badania potwierdzają, że skóra palaczy starzeje się szybciej niż osób niepalących.
  • Odpoczynek i zarządzanie stresem – podczas snu w organizmie zachodzą intensywne procesy regeneracyjne, spowalniające starzenie. Niewyspanie, a już szczególnie chroniczne zmęczenie sprawiają, że twarz staje się szara, traci blask, a pod oczami pojawiają się sińce. Podobnie jak sen, bardzo ważny jest odpoczynek i uwalnianie się od stresu. Warto nad tym popracować, np. korzystając z medytacji czy innych metod pomagających pozbyć się napięcia z organizmu. 

Zabiegi medycyny estetycznej mogą skutecznie pomóc odmłodzić skórę. Ich stosowanie nie jest złe, ale nie musi być pierwszym wyborem. Skuteczną alternatywą, która widocznie odmładza skórę, są kosmetyki oparte na biotechnologiach, takie jak serum na zmarszczki Age ProteomTM.

Artykuł sponsorowany