Przydatne akcesoria kosmetyczne, które warto zabrać w podróż

Akcesoria kosmetyczne
Na dłuższy wyjazd warto zabrać ze sobą przydatne przybory takie jak: waciki czy rękawica mycia twarzy czy peelingu bądź masażu ciała | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Akcesoria kosmetyczne sprawiają, że pielęgnacja skóry twarzy i ciała jest znacznie przyjemniejsza oraz dodatkowo świetnie sprawdzają się w podróży. Na dłuższy wyjazd warto zabrać ze sobą przydatne przybory takie jak: waciki czy rękawica mycia twarzy czy peelingu bądź masażu ciała.

Waciki wielorazowe

Innowacyjne waciki wielorazowe sprawdzą się jako dodatek w kosmetyczce, każdej osoby, którą drażni stos zwykłych jednorazowych płatków zalegających w łazience bądź szorstka powierzchnia wacików podrażnia skórę. Produkty marki Glov to bardzo delikatne i przyjemne w dotyku waciki, dzięki którym można skutecznie ograniczyć ilość odpadów w domowym gospodarstwie. Pięć wielorazowych płatów zastępuje bowiem około 400 zwykłych bawełnianych wacików kosmetycznych. Dzięki temu, że są miękkie oraz nie zawierają w sobie barwników i szkodliwych substancji, mogą ich bezpiecznie używać osoby nawet z bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Dodatkowo, korzystając z nich, można użyć jedynie ciepłej wody. Wystarczy delikatnie zwilżyć ich powierzchnię i przecierać nimi twarz, aż do całkowitego zmycia resztek makijażu z cery.

Rękawica do demakijażu

Rękawica do demakijażu to przydatne akcesorium pielęgnacyjne, które warto zadbać ze sobą w podróż. Zaletą tego typu gadżetu jest to, że zastępuje on aż pięć produktów kosmetycznych: mleczko, płyn micelarny, peeling, tonik i żel, tym samym zajmując mniej miejsca w torbie podróżnej. Rękawica została stworzona z myślą o każdym typie cery, ponieważ dostępna jest w wersji, zarówno do cery suchej, mieszanej, jak i tłustej. Jest bardzo delikatna i miękka, dlatego też można ją bezpiecznie stosować nawet w przypadku skóry alergicznej czy skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Aby jej użyć, podobnie jak w przypadku wacików wielorazowych, wystarczy jedynie lekko zwilżyć ją w ciepłej wodzie, przyłożyć do skóry, a po kilku sekundach delikatnie przecierać twarz. Jedna rękawica wystarczy na około 3 miesiące stosowania. Dodatkowo jej powierzchnia delikatnie masuje skórę twarzy, poprawiając tym samym mikrokrążenie.

Wśród akcesoriów marki Glov, które warto zabrać ze sobą na urlop, na uwagę zasługuje również mała rękawica, przeznaczona do wykonywania korekt makijażu. Produkt mieści się na placu jednej ręki, dlatego zajmuje minimalną ilość miejsca. Rękawica działa w ten sam sposób, co duża rękawica do demakijażu. Wystarczy zmoczyć ją wodą i dokonać niezbędnych poprawek makijażowych, np.: usunąć obsypane cienie, wyrównać kreskę czy oczyścić rozmazany tusz do rzęs.

Rękawica do masażu ciała

Podczas urlopu warto zadbać o chwilę relaksu, wykorzystując do tego, np. rękawicę do masażu. Jej regularne stosowanie sprawi, że już po około 3 tygodniach cellulit zmniejszy się, a ogólna kondycja skóry znacznie się poprawi. Masaż to świetny sposób na relaks, ale również skuteczne ujędrnienie skóry i poprawę krążenia. Rękawicy można stosować na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na zwilżeniu jej tylko wodą, z kolei drugi można wykorzystać, np. Pod prysznicem, aplikując na nią ulubiony żel myjący. Działanie rękawicy wzmocni dodanie również odrobiny żelu peelingującego, który delikatnie złuszczy naskórek i pozostawi skórę idealnie gładką i świeżą. Masaż najlepiej zacząć od kostek i sukcesywnie kierować się ku górze, w kierunku kolan, a następnie brzucha.


Materiał partnera zewnętrznego