The Ordinary – fenomen na rynku kosmetycznym

kosmetyki naturalne krem w słoiczku
Jedną z kluczowych zalet kosmetyków The Ordinary są ich nieskomplikowane i zapewniające wysoką skuteczność działania składy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kosmetyki marki the Ordinary pojawiły się na rynku już jakiś czas temu i szturmem podbiły serca większości kobiet. Biorąc pod uwagę ich składy, działanie, a także filozofię i transparentność marki – wcale nie jest to dziwne. Warto dodać, że pomysłodawcą i założycielem The Ordinary jest Brandon Truxe informatyk, który tuż po skończonych studiach odbył staż w firmie kosmetycznej. Misją marki jest dostarczanie osiągnięć współczesnej nauki w kosmetykach, które możemy dostać w przystępnej cenie.

Kosmetyki znikające jak świeże bułeczki

Kosmetyki The Ordinary zyskały popularność dzięki niezwykłej skuteczności w walce z oznakami starzenia, a także trądzikiem, przebarwieniami i innymi problemami skórnymi. I choć marka istnieje na rynku dość krótko, bo od 2013 roku, to zdążyła już zająć wysokie miejsca w rankingach nie tylko najpopularniejszych, lecz także najbardziej pożądanych kosmetyków. Jeszcze kilka lat temu produkty tej firmy znikały tak szybko z półek sklepowych, że trzeba było mieć dużo szczęścia, aby wrócić do domu z buteleczką ulubionego serum. Aktualnie z ich dostępnością nie ma już takich problemów, a marka radzi sobie świetnie i nieustannie poszerza grono zadowolonych klientek.  

Za co kochamy The Ordinary?

Jedną z kluczowych zalet kosmetyków The Ordinary są ich nieskomplikowane i zapewniające wysoką skuteczność działania składy. Nie da się ukryć, że trudno znaleźć na rynku inną firmę, która tak promuje swoje produkty wyłącznie przez skład. Praktycznie każdy kosmetyk w ofercie The Ordinary to nazwa substancji aktywnej – niezależnie od tego, czy jest to serum, maseczka do twarzy czy krem.

the ordinary kosmetyki naturalne
Kosmetyki The Ordinary zyskały popularność dzięki niezwykłej skuteczności w walce z oznakami starzenia, a także trądzikiem, przebarwieniami i innymi problemami skórnymi | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Składy i stężenia

Ta marka stworzyła coś niesamowitego to wręcz majstersztyk. Połączenie wysokiej jakości i minimalistycznych składów o bardzo wysokich stężeniach substancji aktywnych z niewyregulowaną ceną to połączenie idealne. Jeśli dołączymy do tego piękne, cieszące oko opakowania mamy przed sobą bardzo atrakcyjny produkt. Warto dodać, że są to kosmetyki wegańskie, które nie posiadają w swoim składzie parabenów, alkoholu i olejów mineralnych. Ich receptury są także pozbawione zbędnych wypełniaczy, barwników i substancji zapachowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu minimalizowane jest ryzyko wszelkiego rodzaju podrażnień. W dostępnych na rynku kosmetykach The Ordinary znajdziemy m.in.: produkty z kwasami w wysokich stężeniach, a także oleje ekologiczne.

Skuteczność w atrakcyjnej cenie

To, co wyróżnia kosmetyki tej marki to fakt, że ich działanie idzie w parze z naprawdę atrakcyjną i niską ceną. Nie posiadają one ekskluzywnych i innowacyjnych opakowań (choć wielu osobom mogą podobać się szklane buteleczki) jednak mimo wszystko wyglądają bardzo schludnie i elegancko. Nie da się ukryć, że idealnie skompletowany zestaw kosmetyków The Ordinary pięknie wygląda na półce. Co więcej, marka nie inwestuje w ogromne kampanie reklamowe, dlatego śmiało można stwierdzić, że ta popularność jest spowodowana skutecznością działania, a nie nakładami finansowymi na marketing.

Tym, co zdecydowało o sukcesie The Ordinary, jest połączenie wysokiej jakości produktów z prostotą ich składów. Kobiety z pewnością doceniły także atrakcyjne ceny. Zdaniem wielu ekspertów to właśnie te wyżej wymienione czynniki zdecydowały o tym, że marka w krótkim czasie zyskała miano kultowej i zajęła mocną pozycję na rynku kosmetycznym.


Materiał partnera zewnętrznego